FOTO Gorica bez otpora izgubila u Osijeku

[]

HNK Gorica poražena je (0:2) u 19. kolu SuperSport HNL u susretu s Osijekom u gostima. Gorički prvoligaš, trener i igrači, su nakon remija s Dinamom na Maksimiru bili optimisti prije gostovanja u Gradskom vrtu vjerujući da bi nešto mogli slično ponoviti i u srazu s trećeplasiranom momčadi u trenutnom poretku.

29.01.2023. Osijek. SuperSport HNL – 19.kolo: NK Osijek – HNK Gorica 2:0. Foto: Davor Javorović/PIXSELL

Međutim, realnost je pokazala veliku razliku između dvije momčadi već na startu: ofenzivna osječka varijanta (4-4-2) bila je nadmoćna goričkoj defanzivnoj varijanti (5-4-1). Kada je Ramon Mierez u 15. minuti načeo goričku mrežu za vodstvo 1:0 i usmjerio osječki tim prema pobjedi, bilo je jasno da za goste neće biti bod(ov)a. Kasniji tijek susreta zorno je pokazao evidentnu razliku u kvaliteti između 3. i 12. momčadi na ljestvici koje razdvaja 25 bodova (34:9).

Trener Gorice Sopić isprobao je u Osijeku s Jurićem, Fućakom, Vujnovićem i Matavžom sav raspoloživi napadački arsenal bez konkretnog učinka. U tri siječanjske utakmice Gorica nije postigla pogodak (Varaždin 0:0, Dinamo 0:0, Osijek 0:2), zadnji put je pogodila suparničku mrežu u 15. kolu (Gorica – Slaven Belupo 1:1, 31.10.2022.).

Gorica u 20. kolu (nedjelja, 05.02.2023.) igra doma protiv Šibenika ”biti ili ne biti” utakmicu protiv kluba, koji je na 11. mjestu s 13 bodova i s obje minimalno izgubljene utakmice u nastavku prvenstva (1:2 protiv Hajduka u Splitu te 1:2 u srazu s Rijekom na domaćem terenu). Šibenik je već odavno označen kao ”realna slamka spasa” Gorice za ostanak u najvišem rangu hrvatskog nogometa.

Ova objava FOTO Gorica bez otpora izgubila u Osijeku se prvi puta pojavila na cityportal.hr.