FOTO Težak poraz Gorice protiv Šibenika

[]

05.02.2023. Velika Gorica. SuperSport HNL – 20.kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 20. kolu SuperSport HNL-a izgubila rezultatom 0:3 protiv momčadi Šibenika, izgubila je utakmicu koja je, prema goričkim očekivanjima, trebala biti prekretnica u borbi za spašavanje prvoligaškog statusa. Niti najveći pesimisti nisu pomišljali da bi gorički prvoligaš mogao izgubiti susret protiv izravnog konkurenta za ostanak u prvoligaškom rangu.

Momčad trenera Željka Sopića nije dobro ušla u utakmicu, jer su gosti igrali otvoreno u prvom poluvremenu i većinu vremena proveli na goričkoj polovici terena. Kada je Duje Čop u 26. minuti propustio prigodu da dovede svoju momčad u vodstvu, Gorica se probudila i u nekoliko slijedećih minuta je opsjedala šibenska vrata. Ubačaji sdesna i slijeva, Tim Matavž je pogodio vratnicu, vratar Lovre Rogić imao je pune ruke posla, ali mreža Šibenika je ostala netaknuta. Minutu prije odlaska na odmor Čop je neometano proslijedio loptu iza leđa Ivana Banića za 0:1!

Drugo poluvrijeme Gorica je s dvije izmjene krenula agresivno po bočnim pozicijama, smjenjivali su se ubačaji Ivana Tomečaka i Valentina Majstorovića s desne i Krešimira Krizmanića s lijeve strane, obrana gostiju se uspjela obraniti. Ivan Dolček je u 64. minuti pobjegao goričkoj obrani i mirno matirao Banića za 0:2! Šibenik je prelomio utakmicu u svoju korist i pojačanom obranom zatvorio prilaze svojim vratima. Čop je kazneni udarac načinjen na Haruki Araiu pretvorio u sudačkoj nadoknadi za konačnih 0:3?!

Gorica (20 1 6 13 11:29 9) je s 9 bodova na zadnjem 10. mjestu, iza Šibenika (20 2 10 8 15:23 16) sa 16 bodova na 9. mjestu prvenstvene ljestvice.

SuperSport Hrvatska nogometna liga 2022./2023., 20.kolo

HNK Gorica- HNK Šibenik 0:3 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 1024. Nedjelja, 05.02.2023., 15 sati. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Pomoćni suci: Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete) i Ivan Janić (Ilok). Četvrti sudac: Goran Pečarić (Zagreb). Delegat: Damir Bogdanović (Vukovar). VAR: Mario Zebec (Varaždin). AVAR: Kruno Šarić (Županja). Strijelci: 0:1 – Čop (44), 0:2 – Dolček (64), 0:3 (11m) – Čop (90+4).

GORICA: Banić, Steenvoorden, Suk (od 46. Majstorović), Fućak (od 55. Petković), Mrzljak (cap.), Raspopović (od 46. Julardžija), Krizmanić, Bralić, Tomečak, Pršir, Matavž. Trener: Željko Sopić.

ŠIBENIK: Rogić (cap.), Mesa, M.Matić, Perić, Dolček (od 87. Đorić), Mina (od 63. Kvesić), Hiroš (od 67. Đira), Arai, Čanađija (od 67. Radonjić), Kvržić, Čop. Trener: Damir Čanadi.

Ova objava FOTO Težak poraz Gorice protiv Šibenika se prvi puta pojavila na cityportal.hr.