FOTO Gorica bolja od beogradskog drugoligaša

[]

06.02.2023. Velika Gorica. HNK Gorica – FK Radnički Beograd, prijateljska utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HNK Gorica, nominalno drugi sastav, odigrala je jučer prijateljsku utakmicu sa Fudbalskim klubom Radnički iz Beograda i pobijedila rezultatom 3:0 golovima Nikole Vujnovića (2) i Roberta Ćosića. Bio je to njihov drugi ovogodišnji susret, nakon što su igrali i u siječnju (12.01.2023.) u Medulinu kada su obje momčadi bile tamo na zimskim pripremama. Gorica je i u tom susretu bila bolja s 3:1 (strijelci: Kristian Fućak, Luka Kapulica i Ante Matej Jurić).

Trener Gorice Željko Sopić je u prvom poluvremenu izveo postavu sastavljenu od igrača koji su imali manju minutažu u prvim utakmicama u nastavku prvenstva (Varaždin, Dinamo, Osijek, Šibenik). Igralo se vrlo ozbiljno i obostrano otvoreno, gosti su dobrim dijelom bili ravnopravni i držali su se dobro prvih pola sata. Domaći su poveli nakon prekida i ubačaja s desne strane, u buketu igrača najbolje je reagirao Ćosić i glavom poslao loptu u suprotne rašlje za 1:0.

Neposredno pred odlazak na odmor Gorica je povisila na 2:0 zaslugom Vujnovića, koji je iskoristio poigravanje i nespretnu intervenciju golmana i pogurnuo loptu u nebranjenu mrežu. Isti igrač je u drugom poluvremenu poentirao još jednom kada je ubačaj s desne strane glavom proslijedio u mrežu Radničkog za 3:0.

FK Radnički se natječe u Prvoj ligi Srbije (trenutno drugi natjecateljski rang srpskog nogometa).

Prijateljska utakmica

HNK Gorica – FK Radnički (Beograd) 3:0 (2:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćni teren). Gledatelja 50. Ponedjeljak, 06.02.2023., 14 sati. Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćni suci: Marko Kovač i Danijel Rožić (svi iz Velike Gorice). Strijelci: 1:0 – Ćosić (32), 2:0 – Vujnović (44), 3:0 – Vujnović (65).

GORICA: Radošević, Petković, Ćosić, Knežević, Vojtko, Ndockyt, Julardžija, Mitrović, Kapulica, Vujnović, Jurić (još su igrali: Žiger, Skrbin, Pliushch, Vuko, Budimir, Šabani). Trener: Željko Sopić.

RADNIČKI: Čubraković, Matejević, Pešić, Ilić, Brezančić, Marjanović, Kojić, Gulan, Sekulić, Nuredini, Gluščević (još su igrali: Obradović, Radojičić, Đokić, Ahmetović, Veličković, Iharoš). Trener: Aca Bulić.

Ova objava FOTO Gorica bolja od beogradskog drugoligaša se prvi puta pojavila na cityportal.hr.