FOTO Ban Jelačić se plasirao u 3.kolo Kupa Grada Velike Gorice

[]

22.02.2023. Velika Gorica, Vukovina. Kup Grada Velike Gorice 2023., 02.kolo: Ban Jelačić – Mladost Obrezina 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (4.NL) je u 2. kolu Kupa Grada Velike Gorice pobijedio rezultatom 2:1 Mladost Obrezinu (JŽNL) golovima Josipa Hrženjaka i Dominika Smolkovića, pogodak za goste postigao je Marko Ivančić.

Četveroligaš iz Vukovine opravdao je ulogu favorita, većinu utakmice diktirao je događanja na terenu i zasluženo pobijedio. Gosti su dobro parirali u duel igri, igrali su otvoreno, u završnici nisu puno učinili. Domaći su došli u vodstvo nakon neopreznosti gostujuće obrane i Hrženjak je iz blizine pogodio mrežu.

Gosti su izjednačili zaslugom svog najboljeg igrača Ivančića, koji je prevario vratara Davora Sakača i uz samu vratnicu pogodio donji kut. Nakon samo jedne minute domaći vraćaju prednost pogotkom Smolkovića, koji se najbolje snašao u gužvi i iz blizine pogodio mrežu kod prve vratnice.

Pogodaka u drugom poluvremenu nije bilo, a Bedeković je u 60. minuti u protunapadu izašao pred vratara i pored njega pogodio vratnicu. Na drugoj strani vratar Stjepan Sučić paradom je spasio svoja vrata nakon silovitog udarca s ruba kaznenog prostora.

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast Zlatanu Severu, nedavno preminulom i danas pokopanom sportskom novinaru.

Kup Grada Velike Gorice 2023., 02.kolo (1/8 finala)

NK Ban Jelačić – NK Mladost Obrezina 2:1 (2:1)

Vukovina. Igralište: ŠRC Vukovina. Gledatelja 70. Srijeda, 22.02.2023., 16 sati. Sudac: Adam Maximilijan Golubić (Velika Gorica). Pomoćni suci: Matej Mrkoci (Mraclin) i Patrik Deverić (Velika Gorica). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec). Strijelci: 1:0 – Hrženjak (21), 1:1 – Ivančić (41), 2:1 – Smolković (42).

BAN JELAČIĆ: Sakač, Rovišan, Hrženjak (od 69. Milatović), Karaula (od 83. A.Nikić), M.Nikić (cap.) (od 59. Landeka), Ivanković (od 83. Zebec), Memić (od 66. Miletić), Matić (od 66. Maslač), Smolković (od 69. Augustić), Čumpek, Krasnić. Trener: Stefan Rajić.

MLADOST: Sučić, Jurišić (od 76. Babić), Bekavac (od 46. Pejak), Smajić (cap.), Bedeković (od 61. Martinić), Ivančić, Matić (od 46. Jaki), Bubalo, Ćurić (od 69. Šalković), Kos, Crepulja. Trener: Romano Župetić.

Ova objava FOTO Ban Jelačić se plasirao u 3.kolo Kupa Grada Velike Gorice se prvi puta pojavila na cityportal.hr.