Šahisti Poleta pobjednici Kupa Zagrebačke županije

[]

Kup Zagrebačke županije u šahu odigran je prošlog vikenda (25.-26. veljače 2023.) u Sportskom centru Svete Nedelje (restoran Lob). Natjecalo se 11 klubova, igrano je 5 kola, a glavni favoriti bili su ŠK Dugo Selo i ŠK Polet (Buševec).

25.-26.02.2023. Sveta Nedelja. ŠK Polet pobjednik Kupa Zagrebačke žžupanije u šahu. Foto: ŠK Polet

Mlada ekipa Samobora iznenadila je u 3. kolu momčad Dugog Sela i pobijedila 2.5:1.5. Polet je u prva 4 kola pobijedio i u zadnjem kolu trebao je u susretu s Dugim Selom osvojiti jedan bod za konačnu pobjedu. To je brzo ostvario s dva remija na prve dvije ploče, tako da mu prvo mjesto nije moglo pobjeći, iako je Dugo Selo pobijedilo 2.5:1.5 te se plasiralo na 2. mjesto. Samobor je zauzeo 3. mjesto. Za Polet su Igrali: Domen Tisaj (4/5), Marko Makaj (4.5/5), Filip Pavić (3/4), Filip Radenić (4/5), Marko Naglić (1/1)

Konačni poredak: 1. ŠK Polet 8 (16.5), 2. ŠK Dugo Selo 8 (14.5), 3. ŠK Samobor 8 (12.0), 4. ŠK Rugvica-Vrbani 6 (8.5), 5. ŠK Sveta Nedjelja II 5 (11.5), 6. ŠK Ban Jelačić 5 (10.5), 7. ŠK Velika Gorica 4 (8.0), 8. ŠK PIK Vrbovec 4 (8.0), 9. ŠK Zaprešić 3 (9.0), 10. ŠK Jaska 3 (7.0), 11. ŠK Jakovlje 1 (4.5).

Ova objava Šahisti Poleta pobjednici Kupa Zagrebačke županije se prvi puta pojavila na cityportal.hr.