FOTO Senzacionalan preokret Gorice za pobjedu u golijadi protiv Istre!!

[]

10.03.2023. Velika Gorica. SuperSport Hrvatska nogometna liga-25.kolo: HNK Gorica – NK Istra 1961 5:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 25. kolu SuperSport HNL-a pobijedila Istru 1961 rezultatom 5:4 nevjerojatnim preokretom nakon što je gubila 1:3 do 79. minute!

Istra je bila bolja u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo s vodstvom gostiju s dva pogotka Bakrara (13., 42.), u međuvremenu izjednačio je Bralić (30.). Nakon odmora trener Sopić šalje u igru Majstorovića, Vojtka i Jurića (izašli su Štiglec, Ndockyt i Matavž). Jurić u 64. nezgodno pada nakon skoka u duelu i dolazi do loma ruke. Zamjenjuje ga Suk.

Gosti s vodstvom od dva gola razlike igraju ponekad komotno i to im se osvećuje u 79. minuti. Vratar Majkić je izgubio loptu i faulirao Fućka za kazneni udarac, koji Pršir sigurno realizira za 2:3. Dvije minute kasnije Fućak iz blizine poentira za izjednačenje – 3:3! Obrana Istre je naprosto obezglavljena, na ubačaj Majstorovića s desne strane nalijeće Suk i trbuhom(!) pogađa za 4:3, u samo 4 minute Gorica je od 1:3 došla do 4:3!

Međutim, to još nije bio kraj nevjerojatne nogometne drame, finale je uslijedilo u sudačkoj nadoknadi. Gosti u 90’+4′ preko Matheusa poravnavaju rezultat na 4:4, a Gorica minutu kasnije prelazi u vodstvo – 5:4!! Strijelac za veliku pobjedu Gorice bio je Mitrović, koji je nakon ubačaja odličnog Majstorovića glavom s peterca poslao loptu u mrežu pored paralizirane obrane gostujuće momčadi.

Gorica (25 3 7 15 19:38 16) je sa 16 bodova na zadnjem 10. mjestu, 4 boda iza  Šibenika (24 3 11 10 16:29 20) koji je s 20 bodova na 9. mjestu prvenstvene ljestvice (utakmica manje – igra s Dinamom u Šibeniku, 11.03.2023.).

SuperSport Hrvatska nogometna liga 2022./2023., 25.kolo

HNK Gorica- NK Istra 1961 5:4 (1:2)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 500. Petak, 10.03.2023., 17 sati. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćni suci: Goran Pataki (Đakovo) i Ivan Janić (Ilok). Četvrti sudac: Toni Dadić (Zagreb). Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace). VAR: Duje Strukan (Split). AVAR: Alen Jakšić (Split). Strijelci: 0:1 – Bakrar (13), 1:1 – Bralić (30), 1:2 – Bakrar (42), 1:3 – Caseres (55), 2:3 – Pršir (79-11m), 3:3 – Fućak (81), 4:3 – Suk (83), 4:4 – Matheus (90+4), 5:4 – Mitrović (90+5).

GORICA: Radošević, Tomečak, Bralić, Krizmanić, Štiglec (od 46. Majstorović), Mrzljak (cap.), Mitrović, Pršir, Ndockyt (od 46. Vojtko), Fućak (od 87. Petković), Matavž (od 46. Jurić, od 64. Suk). Trener: Željko Sopić.

ISTRA: Majkić, Hujber, Caseres, Duvnjak (od 89. Marin), Galilea (cap.), Vuk (od 89. Josipović), Boultam (od 89. Žgomba), Bakrar, Marešić, Mahmoud (od 80. Matheus), Kadušić (89. Maurić). Trener: Manuel Garcia.

Ova objava FOTO Senzacionalan preokret Gorice za pobjedu u golijadi protiv Istre!! se prvi puta pojavila na cityportal.hr.