FOTO Klas pobijedio Kupu golovima u drugom poluvremenu

[]

03.06.2023. Mičevec. JŽŽNL-29.kolo: NK Klas – NK Kupa (Pokupsko) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je u 29. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige (JŽNL) s 3:0 pobijedio Kupu golovima Maria Marića, Frana Matića i Matije Gudelja te se na ljestvici bodovno izjednačio sa izravnim konkurentom u borbi za ostanak u ovom rangu natjecanja.

Prema prikazanoj igri rezultat je zorni pokazatelj događanja na terenu, jer su se domaći od početka postavili kao zrelija momčad koja je igrala s velikim pouzdanjem. Gosti su već u 15. minuti ostali bez Ivana Klasnića koji je nakon duela na sredini igrališta ostao ležati na travnjaku i zbog ozljede je zamijenjen. Pokazalo se kasnije da je to bio ozbiljan problem za koncepciju Kupe baziranu na hitrim kontranapadima.

Klas je imao prevlast na sredini terena, napadačke akcije vodili su uglavnom Marić i Matić, ali u završnici nije bilo dovoljno preciznosti. Kupa je bila blizu vodstva nakon udarca Josipa Brajkovića iz prekida, prizemnu loptu u lijevi donji kut vratar Ivan Petrović je paradom izbacio u korner.

Nakon odmora domaći su u samo tri minute prelomili rezultat u svoju korist. Za vodstvo u 59. sjajno je s ruba kaznenog prostora uz bližu vratnicu pogodio Marić. Samo tri minute kasnije raspoloženi i rastrčani Matić efektno pogađa za 2:0. Konačni rezultat 3:0 postavio je Matija Gredelj.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2022./2023., 29.kolo

NK Klas – NK Kupa (Pokupsko) 3:0 (0:0)

Mičevec. Igralište: ŠRC Mičevec. Gledatelja 100. Subota, 03.06.2023., 17:30 sati. Sudac: Tomislav Bionda. Pomoćni suci: Božo Radišić i Danijel Horvatić (svi iz Zaprešića). Delegat: Tomislav Kostiha (Haganj). Strijelci: 1:0 – Marić (59), 2:0 – Matić (62), 3:0 – Gredelj (84). Igrač utakmice: Mario Marić.

KLAS: Petrović, Antunović, Šaban, Petir, Gusak (od 35. Komljenović), Marić,  Matić (od 76. Kruezi), Kešina, Majić, Janić (cap.), Gredelj (od 85. Kerep). Trener: Siniša Mioković.

KUPA: To.Sečenj, Bašić (od 64. Šestak), L.KLasnić, M.Brajković, I.Petković, Ti.Sečenj, D.Belečić (od 83. Zlodi), M.Petković, I.Klasnić (od 15. Pirša), J. Brajković (cap.), I.Belečić. Trener: Miroslav Lukinić.

Ova objava FOTO Klas pobijedio Kupu golovima u drugom poluvremenu se prvi puta pojavila na cityportal.hr.