FOTO HNK Gorica izgubila od makedonskog prvoligaša Shkendije iz Tetova

[]

04.07.2023. Velika Gorica. HNK Gorica – KF Shkendija 0:2, pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u pripremnoj utakmici izgubila rezultatom 0:2 od makedonskog prvoligaša Shkendije, strijelci su bili Endrit Krasniqi i Amir Nuhija. Domaći su imali više od igre do polovice prvog poluvremena, a najzrelije prigode nisu realizirali u 16. i 17. minuti kada je u oba navrata goste spašavala greda.

U drugoj polovici prvog dijela gosti su diktirali događanja na travnjaku, ubacivali su se brzim akcijama u kazneni prostor domaćih i u 31.minuti propustili su realizirati kazneni udarac. Cinari nije bio najtočniji, Banić je sjajno reagirao i nakon odbijene lopte, a Cinari još jednom ne uspijeva pogoditi mrežu, s peterca prebacuje vrata.

Treneri su u drugom poluvremenu u nekoliko navrata uveli u igru sve raspoložive igrače, gosti su se bolje snašli i u 70. minuti došli u vodstvo. Krasniqi je bio nezadrživ u polukontri, ušao je u šesnaesterac i iz blizine pogodio mrežu za 0:1. Konačni rezultat postavio je Nuhija koji je u 89. iskosa s desne strane pogodio suprotni donji kut za 0:2.

Prema riječima vratara Davora Taleskog, ova utakmica bila je njihova generalka pred prvo kolo kvalifikacija u Europskoj konferencijskoj ligi. Protivnik Shkendije je Haverfordwest County iz Walesa. Prva utakmica je u Tetovu (četvrtak, 13.07.2023.).

Pripremna utakmica

HNK Gorica – KF Shkendija (Tetovo, Sjeverna Makedonija) 0:2 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćni teren). Gledatelja 150. Utorak, 04.07.2023., 18 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćni suci: Marko Kovač i Danijel Rožić (svi iz Velike Gorice). Strijelci: 0:1 – Krasniqi (70), 0:2 – Nuhija (89).

GORICA: Banić, Đekić, Steenvoorden (cap.), Matković, Štiglec, Raspopović, Kapulica, Ndockyt, Mitrović, Ilečić, Matavž (još su igrali: Žiger, Nathan, Josić, Ćosić, Klančir, Skrbin, Jug, Nezirović, Vuko, Cruz, Vujnović). Trener: Željko Sopić. Pomoćni trener: Mensur Mujdža.

SHKENDIJA: Taleski, Rexhepi, Cake, Limani, Cinari, Totre (cap.), Elezi, Krasniqi, Shala, Qaka, Adili (još su igrali: Ramani, Maksimov, Aganspahić, Merxhani, Dita, Velija, Meliqi, Jakupi, Nuhija, Ramadani). Trener: Ardijan Nuhiji. Pomoćni trener: Muharem Bajrami.

Ova objava FOTO HNK Gorica izgubila od makedonskog prvoligaša Shkendije iz Tetova se prvi puta pojavila na cityportal.hr.