FOTO Lomnica bolja od Turopoljca

[]

13.09.2023. Donja Lomnica. JŽŽNL-5.kolo: NK Lomnica-NK Turopoljac (Kuče) 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lomnica je u derbiju 5.kola JŽNL-e pobijedila Turopoljac rezultatom 3:1, golovima Kristiana Arbanasa (11m), Josipa Grdenića i Hrvoja Skupnjaka, pogodak za goste postigao je Filip Saraf.

Utakmicu je vodio Igor Pajač, sudac iz elitne skupine sudaca sa FIFA znakom, a prvi pomoćni sudac je bio Ivan Mihalj, također sudac s FIFA znakom. Nakon nekoliko uvodnih minuta domaći su započeli diktirati događanja na terenu, a gosti su igrali bojažljivo i samo su odbijali napade.

Nakon dvije-tri nerealizirane zrele prigode, Lomnica je došla u vodstvo iz kaznenog udarca kojeg je sudac dosudio nakon udarca iz kuta i stvorene gužve. Gosti su prosvjedovali, a Arbanas je bio siguran realizator za 1:0. Do kraja prvog poluvremena Turopoljac je pokušavao ugroziti vrata domaćih preko hitrog Sarafa, ali to je bilo nedovoljno za eventualno izjednačenje.

Lomnica je u drugom poluvremenu u samo tri minute s dva pogotka otklonila bilo kakvu dilemu oko konačnog ishoda. Ono što su propustili u prvom poluvremenu raspoloženi Grdenić i Skupnjak popravili su golovima u 62. odnosno 65. minuti te tako susret usmjerili u korist domaće momčadi. Saraf je svojim već devetim pogotkom u ovom prvenstvu samo ublažio poraz gostiju.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2023./2024., 05.kolo

NK Lomnica – NK Turopoljac (Kuče) 3:1 (1:0)

Donja Lomnica. Igralište: ŠRC Lomnica. Gledatelja 70. Srijeda, 13.09.2023. Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina). Pomoćni suci: Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina). Delegat: Saša Kunić (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Arbanas (19-11m), 2:0 – Grdenić (62), 3:0 – Skupnjak (65), 3:1 – Saraf (75).

LOMNICA: Žugaj, Skupnjak, Garvanović (od 46. Dijanežević),  Gršić (od 51. T.Beg), Grdenić, Arbanas, Mostarlić, Delić, Gudelj, Šoštarec, Čizmadija (od 84. Havliček). Trener: Stjepan Deverić.

TUROPOLJAC: Bolšec, Domić (od 46, Gogić), Ruklić, Perić, Matasić, Saraf, Čaić, Šutalo (od 46. Mlinarić), Čunčić, Horvat, Lučić. Trener: Stiven Žitnik.

Ova objava FOTO Lomnica bolja od Turopoljca se prvi puta pojavila na cityportal.hr.