FOTO Turopoljac 9. pobjedom učvrstio 2. mjesto

[]

05.11.2023. Velika Gorica, Kuče. JŽŽNL-13.kolo: Turopoljac – Kloštar 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u 13.kolu pobijedio momčad Kloštra minimalnim rezultatom 1:0 pogotkom Josipa Mlinarića u 49. minuti s 11m. Bila je to 4. uzastopna pobjeda momčadi iz Kuča, koja s 28 bodova zauzima 2. mjesto na prvenstvenoj ljestvici, 4 boda više od Zrinskog na 3.mjestu i 6 bodova manje od vodećeg Inkera.

05.11.2023. Velika Gorica, Kuče. JŽŽNL-13.kolo: Turopoljac – Kloštar 1:0. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Utakmica je u prvom poluvremenu odigrana po teškom terenu, koji je djelomično bio pod vodom te jakom vjetru. Gosti su za saveznika imali vjetar i lopta je bila češće na polovici domaćih. Gosti su propustili realizirati nekoliko šansi, a mrežu domaćih u dva navrata izvrsnim obranama sačuvao je vratar Boris Bolšec.

Nakon odmora vjetar je oslabio, ali su domaći pojačali napade i u 49. minuti u prodoru je srušen Mlinarić za kazneni udarac. Mlinarić je s bijele točke pogodio lijevi donji kut, vratar Petar Platužić pročitao je namjeru strijelca, ali bio je kratak da bi zadržao precizan udarac za vodstvo 1:0.

Kloštar je u završnici dva puta ozbiljno ugrozio vrata domaćih, ali prvi put je odlično reagirao Bolšec, a nakon toga je Franko Perić u padu blokirao ozbiljnu prijetnju na petercu.

Turopoljac (13 9 1 3 41:14 28) je s 28 bodova na 2. mjestu, uvjerljivo na 1. mjestu s 34 boda je Inker (13 10 1 1 43:5 34).

Jedinstvena županijska nogometna liga 2023./2024., 13.kolo

NK Turopoljac (Kuče) – NK Kloštar (Kloštar Ivanić) 1:0 (0:0)

Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja: 70. Nedjelja, 05.11.2023., 14 sati. Sudac: Martin List. Pomoćni suci: Antonio Kokot i Anto Crnoja (svi iz Vrbovca). Delegat: Dubravko Poje (Obedišće)). Strijelac: 1:0 – Mlinarić (49-11m).

TUROPOLJAC: Bolšec, Domić (od 48. Šutalo), Perić, Matasić, F.Saraf, Čaić (od 86. Gogić), Čunčić (cap.), Horvat, J.Saraf, Mlinarić, Lučić. Trener: Stiven Žitnik.

KLOŠTAR: Platužić, Ivanković (od 68. Ivanda), Marković, Joveš (od 82. Zubatović), Skorin (od 82. Vnučec), Mizan (od 68. Kletečki), Jezerčić (od 59. Tadić), Dodić, Lepotinec, Hanžek (od 59. Jagodin), Agatić (od 82. Domitrović). Trener: Mladen Penezić.

CK: Fran Lepotinec (dvije opomene, u 48. i 85., obje zbog prigovora na odluku suca).

Ova objava FOTO Turopoljac 9. pobjedom učvrstio 2. mjesto se prvi puta pojavila na cityportal.hr.