FOTO Pionirke Gorice odigrale neodlučeno protiv Dinama

[]

04.11.2023. Velika Gorica. Prva HNLŽŽ Pionirke – 09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Dinamo 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pionirke Gorice uspjele su u 09.kolu Prve HNLŽ odigrati neodlučeno 3:3 s favoriziranom ekipom Dinama, koja je imala dva gola prednosti (1:3) prije isteka zadnjih 6 minuta.

‘Plave’ je u vodstvo dovela Ivona Stjepanović koja je s ruba kaznenog prostora poslala loptu pod gredu za 0:1. Ista igračica je nekoliko minuta kasnije u solo akciji prešla i vratarku domaćih, ali otišla je suviše ukoso i nije poentirala.

Početkom drugog poluvremena domaće su izjednačile preko kapetanice Marije Krunić (38.), a za drugo Dinamovo vodstvo opet je strijelac bila Stjepanović (54.). Kada je pogotkom Marte Bujak (60.) Dinamo došao do dva gola prednosti izgledalo je da je utakmica riješena u njegovu korist.

Domaće igračice su, ipak, u zadnjih deset minuta, u dramatičnoj završnici drugim pogotkom Krunić (64.) i golom Emme Kopecki (69.) uspjele izjednačiti na 3:3 i osvojiti bod!

Gorica (9 2 1 6 37:41 7) je sa 7 bodova na 9. mjestu u trenutačnom poretku, a Dinamo (9 2 3 4 32:21 9) je s 9 bodova na 8. mjestu. Gorica u idućem 10. kolu igra s Graničarem u Županji (18.11.2023.).

Prva HNLŽ Pionirke 2023./2024., 09.kolo

HNK Gorica – ŽNK Dinamo (Zagreb) 3:3 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 60. Subota, 04.11.2023., 11 sati. Sudac: Tomislav Prpić (Zagreb). Pomoćni suci: Ivan Marinčević (Mičevec) i Ivan Mirenić (Velika Gorica). Delegatkinja: Zsuzsanna Szittar (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Stjepanović (9), 1:1 – Krunić (38), 1:2 – Stjepanović (54), 1:3 – Bujak (60), 2:3 – Krunić (64), 3:3 – Kopecki (69.

GORICA: Monika Mankas, Ema Petrović, Emma Reicher, Katja Kliček, Marija Krunić (cap.), Hana Mušinović, Emma Kopecki, Nika Senjak, Jana Rožić, Marija Grmača, Laura Turković (još su igrale: Leonarda Kapac, Jana Adžamić, Fani Mikulčić, Paola Senjak, Franka Juretić). Trener: Adis Hošić.

DINAMO: Simona Radanović (cap.), Katarina Josipović, Kiara Oremuš, Nika Uremović, Ivona Stjepanović, Tina Oković, Dora Skupnjak, Tena Mojčec, Marta Bujak, Anamarija Stipčević, Lana Knežević (još su igrale: Elena Füllep, Buga Buljan, Dunja Klobučar, Dora Barić). Trenerica: Mia Medvedovski.

Ova objava FOTO Pionirke Gorice odigrale neodlučeno protiv Dinama se prvi puta pojavila na cityportal.hr.