FOTO Turopoljac do nove pobjede boljom igrom u prvom poluvremenu

[]

Kuče, 21.04.2024. JŽNL-22.kolo: Turopoljac-Polet(Buševec) 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u derbiju 22. kola JŽNL-e pobijedio Polet (Buševec) na svom terenu boljom igrom u prvom poluvremenu rezultatom 2:1 golovima Tomislava Horvata i Filipa Sarafa.

Domaći su do početne prednosti došli već u 5. minuti kada je Horvat iskoristio neopreznost obrane i iskosa s lijeve strane pogodio nečuvanu mrežu. Napadi domaćih bili su učestaliji zahvaljujući vrlo dobroj igri veznog reda. Novu pogrešku obrane Poleta kaznio je F.Saraf i s loptom se ušetao u prazna vrata za 2:0.

Drugo poluvrijeme gosti su otvorili s dvije promjene u sastavu, igra im je postala sigurnija i povezanija. Turopoljac je pokušavao doći do novog pogotka brzim kontranapadima, propustili su i dvije prigode, a u 67. ostali su bez F.Sarafa, koji nakon pada u kaznenom prostoru nije mogao nastaviti s igrom.

Pritisak Poleta s novim izmjenama u momčadi bio je sve jači, udarac Ivana Zagorca iz blizine pogađa vratnicu, a kapetan Čunčić iz praznih vrata izbacuje loptu. Konačno u 85. Zagorec smanjuje na 2:1 nakon ubačaja iz auta. Dramatično je bilo u sudačkoj nadoknadi, izjednačenje je bilo u zraku, ali domaći su ipak uspjeli izbaciti loptu iz gužve i sačuvati pobjedu.

Turopoljac (22 14 2 6 61:28 40) je s 43 boda na 2. mjestu, a Polet (21 10 4 7 45:25 34) s 34 boda na 7. mjestu u trenutačnom redoslijedu.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2023./2024., 22. kolo

NK Turopoljac – NK Polet (Buševec) 2:1 (2:0)

Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja 150. Nedjelja, 21.04.2024., 17 sati. Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćni suci: Katarina Ćulumović i Marko Matić (svi Velika Gorica). Delegat: Mario Fabečić (Gradići). Strijelci: 1:0 – Horvat (5) 2:0 – F.Saraf (30), 2:1 – Zagorec (85).

TUROPOLJAC: Fabijančić, Domić, Perić, Matasić (od 90. D.Halilić), F.Saraf (od 67. Gogić), Čaić, Šutalo (od 88. Markulin), Čunčić (cap.), Horvat, J.Saraf, V.Lučić. Trener: Stiven Žitnik.

POLET: Petrac (od 46. M.Halilić), Matković (od 46. Dejanović), Ivkić, Ribarić (od 69. Šečić), Župetić (od 80. Galović), Zagorec, Matušin, Stuparić (cap.), Jušić (od 60. Janječić), Brajković, Šestak. Trener: Josip Rožić.

Ova objava FOTO Turopoljac do nove pobjede boljom igrom u prvom poluvremenu se prvi puta pojavila na cityportal.hr.