FOTO Važna pobjeda Vatrogasca protiv izravnog konkurenta

[]

Kobilić, 12.05.2024.  Prva ŽNL skupina Jug-22.kolo: Vatrogasac-Donja Kupčina 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je u 22. kolu 1.ŽNL Skupina Jug pobijedio momčad Donje Kupčine, izravnog konkurenta za viši plasman rezultatom 3:1, golovima Ivana Paradžika, Mate Barišića i Petra Krasnića, pogodak za goste Stjepan Rimac.

Bolji početak susreta imali su gosti koji su rano došli u vodstvo pogotkom Rimca, koji je iskoristio neopreznost obrane i iz blizine proslijedio loptu u donji kuta za – 0:1. Domaći su izjednačili u 16. minuti kada je na ubačaj iz kornera najbolje reagirao Ivan Paradžik i u skoku glavom poslao loptu pod gredu – 1:1.

Neposredno pred odlazak na odmor na dodavanje Toni Štefnera loptu Barišić s desetak metara plasira u malu mrežicu za vodstvo domaćih – 2:1. U drugom poluvremenu Vatrogasac je nastavio s pojačanim pritiskom na suparnička vrata želeći s još jednim golom osigurati mirniju završnicu. Krasnić je u 58. iz slobodnog udarca s 25 metara poluvisoko pored živog zida pogodio kut, a parada vratara je samo uljepšala pogodak – 3:1!

Incident u 69. minuti i višeminutni prekid utakmice sudac je riješio s dva crvena kartona, dva najratobornija Krstanović odnosno Markulin morali su ranije otići na tuširanje.

Vatrogasac (22 12 4 6 64:40 40) je s 40 bodova na 5. mjestu prvenstvene ljestvice.

Prva županijska nogometna liga Skupina Jug 2023./2024., 22. kolo

NK Vatrogasac – NK Donja Kupčina 3:1 (2:1)

Velika Gorica, Kobilić. Stadion: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 80. Nedjelja, 12.05.2024., 17:30 sati. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Pomoćni suci: Tin Debogović (Bjela Gorica) i Ivica Mazal (Zaprešić). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec). Strijelci: 0:1 – Rimac (4), 1:1 – I.Paradžik (16), 2:1 – Barišić (44), 3:1 – Krasnić(58). Crveni kartoni: Luka Krstanović (Vatrogasac) i Mihael Markulin (Donja Kupčina), obadva u 69.minuti zbog međusobnog udaranja.

VATROGASAC: B.Grilec, Šošić, I.Paradžik, Krasnić, Kontić (cap.), Krstanović, Kirinić (od 83. Kalisar), Hrženjak (od 70. Šimek), Štefner (od 60. Antunović), J.Grilec, Barišić. Trener: Vjekoslav Čavar.

DONJA KUPČINA: Braim, M.Potesak, Brezović, F. Stupljanec, S.Stupljanec, J.Stupljanec, F.Potesak, Britvec (od 70. Uđbinac), Markulin, Rimac, A.Stupljanec. Trener: Vladimir Marušić.

Ova objava FOTO Važna pobjeda Vatrogasca protiv izravnog konkurenta se prvi puta pojavila na cityportal.hr.