FOTO Mlade šahistice Poleta uspješne na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u Trogiru

[]

Pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu održano je krajem prošlog mjeseca (od 22. do 28. lipnja 2024.) u Trogiru, u Hotelu Medena. Šahovski klub Polet iz Buševca imao je 12 predstavnika, 7 kadetkinja i 5 kadeta.

Trogir, lipanj 2024. PH u šahu za kadete. Foto: ŠK Polet

Polet na startu nije imao ni jednog predstavnika koji je važio za favorita odnosno konkurirao za najviši plasman. Ipak, djevojčica Ines Maračić je u konkurenciji do 7 godina osvojila 2. mjesto te je tako poboljšala svoj prošlogodišnji plasman (4. mjesto) u istoj kategoriji. Njena sestra Karla je u konkurenciji do 9 godina podijelila 3. mjesto, ali je po dodatnom kriteriju rangirana na 4. poziciju.

Ostali dio buševečke ekipe ostvario je očekivani rezultat, većina je osvojila preko 50% bodova, a to se ocjenjuje dobrim rezultatom. Primjerice, u konkurenciji do 12 godina Larisa Živčec je s 5 poena osvojila 10. mjesto, a Maja Kos 13. mjesto s istim brojem bodova. Rafaella Nevistić je s 4.5 boda u konkurenciji do 14 godina osvojila 12. mjesto.

Ova objava FOTO Mlade šahistice Poleta uspješne na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u Trogiru se prvi puta pojavila na cityportal.hr.