FOTO Ani Jelenić postavila nove državne rekorde, a pale su i brojne medalje za goričke Usponovce

[]

Članovi Paraatletskog kluba Uspon iz Velike Gorice nastupili su u nedjelju 14. srpnja na četvrtom izdanju ZG Opena u organizaciji PAK Uriha. Prema propisanim normama za Uspon je nastupilo sedam sportaša i sportašica, a koji su uspjeli oboriti državne rekorde i osvojiti medalje.

Najuspješnija je bila Ani Jelenić koja je postavila nove državne rekorde na 100 metara TK s vremenom 35.83sek klase F71 te u bacanju kugle klase F33-34 s 5.10 metara, i u obje discipline osvojila je prvo mjesto.

Velimir Šandor pokazao je da je u dobroj formi za predstojeće paraolimpijske igre, disk je odletio na 18.17m, čime je osvojio prvo mjesto u klasi F52.
Mirnes Omerhodžić osvojio je treće mjesto u bacanju čunja klase F32-51 s 31.85m.

U bacanju kugle Dominik Počekal osvojio je 4 mjesto u klasi F55-57 s rezultatom 8.30m, Stjepan Dereta (van konkurencije ) 8.30m, Nataša Sobočan treće mjesto s 5.83m i Renata Celjak s 4.83m 4 mjesto u klasi F55-56-57.

Renata Celjak nastupila je i u disciplini bacanja diska te u klasi F55-56-57 s 10.52 metara osvojila 3 mjesto.

Inače, na natjecanju je nastupilo 75 sportaša iz 15 hrvatskih klubova te sportaša iz BiH, Češke, Bugarske, Velike Britanije, Grčke, Mađarske, Slovenije i Srbije.

– Sad nam slijedi ljetna pauza, osim Velimira i Miljenka koji nastavljaju pripreme za PI Pariz, pa nastavljamo sa 5. kolom hrvatske paraatletske lige 29. rujna u Vinkovcima te pojedinačnim Prvenstvom Hrvatske od 19. do 20. listopada – ističu iz Paraatletskog kluba Uspon.

Ova objava FOTO Ani Jelenić postavila nove državne rekorde, a pale su i brojne medalje za goričke Usponovce se prvi puta pojavila na cityportal.hr.