FOTO Buna u dobroj utakmici bolja od Turopoljca

[]

Turopoljac (Premier liga) i Buna (Jedinstvena 1.ŽNL) odigrali su jučer (srijeda, 14. kolovoza 2024.) pripremnu utakmicu, koju su gosti iz Male Bune riješili u svoju korist rezultatom 3:2 golovima D. Škojca (2) i Vlahovca. Strijelci za domaćina bili su Ivančić i Saraf (11m).

Kuče, 14.08.2024. Turopoljac-Buna, pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo dobra utakmica, nije se bitno razlikovala od prvenstvene, čvrsto u obrani i hitro u napadu. Buna je ugodno iznenadila otvorenom igrom i već u početku je došla do prednosti pogotkom Škojca, koji je iskoristio neopreznost domaće obrane i loptu iz blizine plasirao u donji kut. Isti igrač je krajem prvog poluvremena efektno završio brzi kontranapad i pored istrčalog vratara pogodio mrežu za 2:0 vodstvo.

Trener domaćih Stiven Žitnik je drugo poluvrijeme započeo sa sedam izmjena, domaći su češće napadali, ali obrana Bune je dobro reagirala i čuvala prednost od dva gola. Ivančić je ipak petnaestak minuta prije kraja izbjegao sve prepreke i smanjio na 1:2. Ubrzo je Buna preko Vlahovca opet stigla do duple prednosti, a u završnici je Saraf iz kaznenog udarca postavio konačni rezultat – 2:3!

Zanimljivo, trener-igrač Bune Mario Kožul odigrao je utakmicu od prve do posljednje minute, tako da je na terenu mogao neposredno utjecati i praktično ravnati igrom svoje momčadi.

Pripremna utakmica

NK Turopoljac – NK Buna (Mala Buna) 2:3 (0:2)

Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja 50. Srijeda, 13.08.2024., 18:30 sati. Sudac: Tihomir Bratković (Velika Gorica). Strijelci: Ivančić, Saraf (11m) / D.Škojc (2), Vlahovac.

TUROPOLJAC: Fabijančić, Domić, Čunčić (cap.), Perić, Martinić, Čaić, Ivančić, Horvat, Janković, Saraf, Markulin (još si igrali: Vasilik, Gogić, Barišić, Amir, Šutalo, Antolčić, Matasić). Trener: Stiven Žitnik.

BUNA: Kovač, Radoš, Kušinac, Rovišan, Čumpek, Huđber (cap.), Đurašin, Kalisar, Škojc, Šebrek, Vlahovac, Matošević, Lovrečki. Trener-igrač: Mario Kožul.

Ova objava FOTO Buna u dobroj utakmici bolja od Turopoljca se prvi puta pojavila na cityportal.hr.