FOTO Ban Jelačić u završnici do minimalne i zaslužene pobjede u Mičevcu

[]

Ban Jelačić je u Mičevcu pobjedom 1:0 protiv Klasa u 2. kolu novoformirane Premier lige Nogometnog saveza Zagrebačke županije došao i do druge pobjede na gostujućem terenu.

Mičevec, 28.08.2024. Premier liga NSZŽ-02.kolo: Klas-Ban Jelačić 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ovaj susret bio je sraz dvije momčadi koje su u prvom kolu slavile u gostima i očekivala se dobra utakmica. Obje momčadi su do polovice prvog poluvremena igrale ziheraški, s pojačanom obranom i sporadičnim napadima. Tipična igra ”na nulu”. Kasnije su domaći igrali nešto čvršće, a gosti brže.

Izrazite prigode za pogodak bile su rijetkost, a vratari su bez problema rješavali bočna ubacivanja. Sredinom drugog poluvremena trener Jelačića ipak uvodi u igru Josipa Matića i Filipa Harambašića, koji zbog ozljede nije započeo utakmicu. Ovaj potez je bio presudan za konačni ishod, jer obrana domaćih je bila pod stalnim pritiskom, a hitrog Harambašića zaustavljala je uglavnom prekršajima.

Na daljinski ubačaj iz prekida u 88. minuti najbolje je reagirao Matić i, iako je bio ometan na petercu, proslijedio je loptu u donji kut za zasluženo vodstvo. Iza toga uslijedilo je isključenje Kristiana Perše, koji je pokosio Harambašića u izglednoj prigodi za pogodak.

Domaći su u sudačkoj nadoknadi žestoko pritiskali, nije bilo dovoljno za izjednačenje.

Premier liga NSZŽ-e 2024./2025., 02. kolo

NK Klas – NK Ban Jelačić 0:1 (0:0)

Mičevec. Stadion: ŠRC Mičevec. Srijeda, 28.08.2024., 17:30 sati. Gledatelja: 60. Sudac: Mihael Krvarić. Pomoćni suci: Srećko Jantoljak i Anto Crnoja (svi iz Vrbovca). Delegat: Zvonimir Anić (Ivanić Grad). Strijelac: 0:1 – Matić (88). Crveni karton: Kristian Perša (90+1)

KLAS: Mujkić (od 46. Petrović), Šaban (od 46. Derbuc), Petir (cap.), Babić (od 67. Komljenović), Tadić (od 89. Kruezi), Matić, Županić, Perša, Celčić (od 67. Majić), Zirdum (od 82. Marković), Gredelj (od 82. Jambrišak). Trener: Srđan Marković.

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka (od 66. Matić), Drezga, Markov, Pušić, M.Nikić (cap.)(od 66. Harambašić), Milatović, Kovačević (od 46. Hrženjak), Kotrman (od 24. Dolački, od 72. Vuksanović), Nezirović. Trener: Goran Banović.

Ova objava FOTO Ban Jelačić u završnici do minimalne i zaslužene pobjede u Mičevcu se prvi puta pojavila na cityportal.hr.