FOTO Posavec uvjerljiv protiv Dinama Jakovlje

[]

Posavec je u derbiju 8. kola protiv Dinamo Jakovlja bio vrlo uvjerljiv, vrlo dobrom i efikasnom igrom pobijedio je s visokih 4:0 i zasjeo na 3. mjesto prvenstvene ljestvice. Tijek utakmice odredila su događanja u početnih 15 minuta.

Lekneno, 06.10.2024. Jedinstvena 1.ŽŽNL-8.kolo: Posavec-Dinamo Jakovlje 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćina došla je pogotkom Petra Milatovića u 9. minuti u vodstvo, a u 15. isključen je Karlo Brcko zbog ”oštrog starta, zadnji igrač obrane” (tako je zapisano u Izvješću o utakmici). Gosti su se s igračem manje dobro držali do 32. minute, a onda je Hrvoje Delač prošao lijevom stranom i s desetak metara pogodio rašlje kod prve vratnice za 2:0. Nedugo zatim, u 40. minuti, glavni sudac Matija Spudić udaljio je trenera Nikolu Zrinjskog s gostujuće klupe (”unošenje u lice sucima te vrijeđanje da smrde po alkoholu” – Izvješće o utakmici).

Posavec je brojčanu prednost iskoristio u drugom poluvrenu s još dva gola. Alen Breščaković je u 60. ubačaj iz kuta proslijedio pod gredu za 3:0, a deset minuta kasnije Josip Rajić se najbolje snašao u gužvi i iz blizine pogodio za konačnih 4:0.

Posavec (8 5 0 3 20:11 15) je s 15 bodova na 3. mjestu u trenutačnom redoslijedu.

Jedinstvena 1.ŽNL 2024./2025., 08. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Dinamo Jakovlje 4:0 (2:0)

Lekneno. Stadion: Lekneno. Gledatelja: 50. Nedjelja, 06.10.2024., 16 sati. Glavni sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćni suci: Krunoslav Anić i Hrvoje Tišljar (oba iz Križa). Delegat: Goran Pršlja (Nartski Jalševac). Strijelci: 1:0 – Milatović (9), 2:0 – Delač (32), 3:0 – A.Breščaković (60), 4:0 – Rajić (70). Isključenja: Karlo Brcko (15. -oštar start, zadnji igrač obrane); Nikola Zrinjski, trener (40. -vrijeđanje sudaca).

POSAVEC: Zagorac, Jakovljević (od 63. M.Breščaković), A.Breščaković (cap.)(od 63. Ćevid), Lucin (od 74. Koljević), Milatović (od 63. Žugaj), Brtan, Kralj (od 74. Musoli), Curić (od 74. Krtinić), Boldin (od 63. Rajić), Desput, Delač. Trener: Nino Matković.

DINAMO: Hercigonja, Brcko, Svetec (cap.), Zadro, Matos, Škrlin (od 40. Piškor), Wane, Cingulin, Lacko (od 46. Antolković), Živić, Bursać. Trener: Nikola Zrinjski.

Ova objava FOTO Posavec uvjerljiv protiv Dinama Jakovlje se prvi puta pojavila na cityportal.hr.