FOTO Prva pobjeda košarkaša Gorice u Prvoj ligi

[]

Košarkaši Gorice pobijedili su u 2. kolu Prve lige momčad Marsonie iz Slavonakog Broda rezultatom 94:82, u utakmici u kojoj su gosti samo prvu četvrtinu riješili u svoju korist (20:24). Domaći su do 15. minute okrenuli rezultat u svoju korist (39:32) i prednost zadržali do velikog odmora.

Velika Gorica, 19.10.2024. Prva liga-2.kolo: KK Gorica-KK Marsonia 94:82. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su uspjeli smanjiti prednost domaćih (62:60) do sredine treće četvrtine, ali Gorica se opet odvojila (75:66) i prednost nije više ispustila. Gosti u završnoj četvrtini nisu mogli pratiti ritam domaćih, koji su uvjerljivo susret priveli pobjedonosnom završetku.

Kod Gorice najefikasniji Borna Dramalija s 26 poena (7/8 za dva, 4/8 za tri), Leon Kalinić 22 (8 skokova, 3 asistencije), Matija Pavlic 14 (7 asistencija). Kristijan Validžić je uz 6 poena dodao 8 skokova i 7 asistencija.

Kod gostiju najefikasniji Khalid Gates s 21 poenom (7 skokova, 3 asistencije) i Luka Špehar 21 i Tino Šebalj 14.

Prva muška liga 2024./2025., 2. kolo

KK Gorica – KK Marsonia (Slavonski Brod) 94:82 (20:24, 33:23, 22:19, 19:16)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 19.10.2024., 18 sati. Suci: Marin Kumrić, Toni Čičin Šain i Žarko Kovačević.

GORICA: Došen 9, Ninić, Barišić, Mašić (cap.) 3, Validžić 6, Dramalija 26, Kroflin 7, Dragojević, Miloloža 2, Pavlic 14, Kalinić 22, Vargek 5. Trener: Damir Miljković.

MARSONIA: Stojsavljević, Oštrić 6, Kostić 3, Gates 21, Špehar (cap.) 21, Lisica 9, Živković, Pavlović, Šebalj 14, Zelanto 8. Trener: Ivan Kovačević.

Ova objava FOTO Prva pobjeda košarkaša Gorice u Prvoj ligi se prvi puta pojavila na cityportal.hr.