FOTO Pobjeda Posavca za ostanak pri vrhu prvenstvene ljestvice

[]

Posavec je u 10. kolu Jedinstvene ŽNL-e pobijedio momčad Vatrogasca iz Kobilića i s nova tri boda zadržao mjesto pri vrhu trenutačnog redoslijeda. Cijelo prvo poluvrijeme momčad domaćih strpljivom igrom tražila je šansu za pogodak protiv pojačane gostujuće obrane.

Lekneno, 20.10.2024. Jedinstvena ŽŽNL-10.kolo: Posavec (Orle)-Vatrogasac (Kobilić) 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac do polovice prvog poluvremena rijetko je prelazio na polovicu Posavca i to su bili samo sporadični napadi bez konkretne opasnosti za vrata domaćih. Iza toga gosti su se malo otvorili i imali dvije izgledne prigode. Domaći su međuvremenu propustili realizirati dva zicera odnosno vratar Branimir Grilec je odlično intervenirao.

Za igru raspoloženi Tomislav Jakovljević u 41. minuti varkom je na rubu kaznenog prostora prevario suparničku obranu i prizemnim plasiranim udarcem pogodio donji kut za vodstvo – 1:0!

Događanja na terenu u drugom poluvremenu nisu se bitno izmijenila, a onda je u završnici u 88. Ivan Lucin svojim golom za 2:0 potvrdio zasluženu pobjedu Posavca.

Jedinstvena 1.ŽNL 2024./2025., 10. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Vatrogasac (Kobilić) 2:0 (1:0)

Stadion: Lekneno. Nedjelja, 20.10.2024. Gledatelja: 70. Sudac: Ivan Lacković (Donja Bistra). Pomoćni suci: Marko Matijašec i Tomislav Bionda (oba iz Zaprešića). Delegat: Ivan Haluga (Mičevec). Strijelci: 1:0 – Jakovljević (41), 2:0 – Lucin (88).

POSAVEC: Zagorac, Jakovljević (od 68. M.Breščaković), A.Breščaković (cap.), Žugaj (od 68. Prosenjak), Milatović, Koljević (od 46. Lucin), Delač (od 89. Musolli), Brtan, Kralj, Curić (od 89. Rajić), Desput. Trener: Nino Matković.

VATROGASAC: B.Grilec, Čavar, M.Mikulčić (od 88. A.Badrić), Jandriš, Kontić (cap.), L.Badrić (od 85. Pisačić), Haraminčić, Hrženjak (od 85. I.Mikulčić), Krasnić (od 71. L.Kirinić), J.Grilec (od 71. Vukadin), Barišić. Trener: Juro Gavran.

Ova objava FOTO Pobjeda Posavca za ostanak pri vrhu prvenstvene ljestvice se prvi puta pojavila na cityportal.hr.