FOTO ŠK Polet (Buševec) – seniorke osvojile 3. mjesto na 32. državnom prvenstvu

[]

Seniorke Šahovskog kluba Polet iz Buševca osvojile su u konkurenciji 9 klubova 3. mjesto na 32. državnom ekipnom prvenstvu, Prva Hrvatska šahovska liga za žene. Prvenstvo u organizaciji Hrvatskog šahovskog saveza održano je u Velom Lošinju, u prvoj polovici listopada (od 04. do 12.10.2024.). Prvenstvo je odigrano kružnim sustavom na 4 ploĉe. Tempo igre po igračici bio je 90 minuta za 40 poteza + 30 minuta, uz dodatak od 30 sekundi za svaki završeni potez počevši od prvog.

Veli Lošinj, listopad 2024. Prva Hrvatska liga-žžene. Foto: HŠS

Za prva tri mjesta bilo je pet kandidata u izjednačenoj konkurenciji. Šahistice Poleta propustile su se plasirati na 2. mjesto zbog neočekivanog poraza u duelu sa ŠŠK Konaki iz Novog Virja. Prvakinje Hrvatske postale su zasluženo seniorke ŠK Draga iz Rijeke koje su sve mečeve pobijedile i osvojile 16 bodova. ŠK Amater iz Strizivojne je drugi s 12 bodova, a Polet je osvojio bod manje i treće mjesto.

Za Polet su igrale Mirjana Medić (osvojila 3 boda iz 7 partija), Petra Kejžar (4/8), Heike Roklicer Babić (5/8), Tereza Dejanović (5,5/7) i Mira Trgovac (0,5/2).

Redoslijed: 1. ŠK Draga (Rijeka) 16 meč bodova, 2. ŠK Amater (Strizivojna) 12, 3. ŠK Polet (Buševec) 11, 4. ŠD Sisak (Sisak) 9, 5. ŠŠK Konaki-KŽM (Novo Virje) 9, 6. ŠKRM Caissa (Zagreb) 7, 7. ŠK Kastav (Kastav) 5, 8. ŠK Dama (Đakovo) 3, 9. ŠK Ericsson Nikola Tesla (Zagreb) 0.

Ova objava FOTO ŠK Polet (Buševec) – seniorke osvojile 3. mjesto na 32. državnom prvenstvu se prvi puta pojavila na cityportal.hr.