Pakleno vruć i potpuno uspješan: Alpas cup na ponos grada i 15. put!
![[]](/media/cache/55/38/5538d50907fb4bff7ad7f7cb8850fc6c.jpg)
Vruć, pakleno vruć vikend dopao je ove godine više od 600 malih nogometaša na Udarniku, na čuvenom Alpas Cupu. U svom 15. izdanju ponovno je ovaj turnir potvrdio da definitivno služi na ponos svim ljudima koji iza njega stoje, svome Kurilovcu, ali i našem Gradu…
Odigrano je točno 228 utakmica u dva dana, djeca su uživala kao da nije 35 stupnjeva, kao da su uvjeti idealni, a roditelji i ljubitelji nogometa spas su tražili u hladovini. U Kurilovcu je i toga, kao i prijekopotrebnog osvježenja, uvijek sasvim dovoljno, pa su svi zajedno nekako preživjeli velike vrućine i kući se vratili s najljepšim uspomenama.
Program je počeo već u subotu ujutro, prvim utakmicama, da bi u 14 sati krenulo službeno otvorenje, na kojem je sve bilo uobičajno lijepo. Momčadi su izlazile jedna za drugom, praćene glazbenim brojevima koji se poistovjećuju s tim klubom, ali i nadahnutim najavama čovjeka s mikrofonom, Zdenka Sovine.
Bio je tu i Ivan Šćepina, koji je izveo početni udarac zajedno s kapetanom NK Kurilovca, bili su tu predstavnici organizatora, ljudi iz kluba, a pridružio se i predsjednik Gradske četvrti Kurilovec, ujedno i izaslanik gradonačelnika, njegovog zamjenika i predsjednika Gradskog vijeća.
Na četiri terena istovremeno se za pobjede borilo 40 momčadi iz Hrvatske i još šest zemalja, a na kraju su do finala došle srpska i talijanska momčad. Beogradski Partizan u polufinalu je prošao zagrebačku Lokomotivu, dok su klinci iz Verone do finala stigli preko Jadrana iz Luke Ploče, najugodnijeg iznenađenja turnira.
Do titule pobjednika na kraju su došli klinci iz Partizana, Veroni je pripalo drugo, a Jadranu treće mjesto. Utješni turnir osvojila je još jedna sjajna ekipa s juga, Neretva iz Metkovića, dok velikogorički predstavnici ove sezone nisu imali rezultate za pamćenje. Ali imat će, kao i svi, gomilu uspomena na druženja, nova prijateljstva, natjecanje…
Sve je završilo u nedjelju navečer, svečanim proglašenjem i izborom najbolje momčadi turnira, a kad je i to završilo, Kurilovčani su krenuli zaključivati ovu priču. Bit će tu još zbrajanja dojmova i računa, bit će i čišćenja i pospremanja, ali najvažnije je da je Alpas cup i 15. put bio na ponos svih nas iz ovoga grada.
Fotogalerija: NK Kurilovec

Objava Pakleno vruć i potpuno uspješan: Alpas cup na ponos grada i 15. put! pojavila se prvi puta na RVG.
