Drugi poraz rukometašica Gorice

Igračice Gorice nisu uspjele zaustaviti favorizirani sastav Siska, visoko su poražene iako su u pojedinim fazama utakmice u prvom poluvremenu izgledale dosta dobro i stvorile varljivi dojam o ravnopravnom sučeljavanju. Gošće su povremeno u prvom dijelu imale prednost od dva-tri pogotka (4:7, 7:9, 14:17), Goričanke su uspjele nekoliko puta poravnati (9:9, 11:11, 13:13) i na odmor ipak otišle s minusom (16:18). Veći zaostatak do kraja prvog dijela spriječile su raspoložene Filipa Merić s 8 pogodaka (od ukupno 12) i vratarka Mia Milolaža s nekoliko odličnih intervencija. U sisačkim redovima najistaknutije su bile Marija Borković sa 7 golova (od ukupno 16) i cura na lijevom krilu Barbara Nišević s 5 (od 6), organizatorica Petra Bakran te golmanica Nikolina Medaković.

Početkom drugog poluvremena, u prve tri minute domaće su izjednačile (18:18), onda su posustale i Sisak je bez zadrške gradio prednost za sigurnu pobjedu (18:21, 19:24, 23:30). Sjajna Borković igrala je simultanku s Goricom pogađala je s distance, iz kontre i sa 7m, do 54. minute zabila je 16 puta i onda ju je trener Milivoj Šarko ipak zamijenio. Kod Siska treba istaći Mateu Nišević, desno krilo vitkog stasa i visokog skoka, kod domaćih Tena Kovač sa standardno visokim postotkom realizacije. U idućem kolu Gorica gostuje u Petrinji.

3. HRL Središte – žene, 5. kolo

ŽRK Gorica – ŽRK Sisak 29:40 (16:18)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 70. Subota, 24.10.2015., 20:30 sati. Sutkinje: Ena Dervišević i Kristina Majpruz (obje Zagreb). Nadzornik: Ivan Prpić (Zagreb).

GORICA: Mia Milolaža, Lukrecija Čurek, Danijela Mihaljević 1, Ivana Tolić, Anita Pavlinić 3, Marija Vidović, Kristina Smiljanić 3, Bernarda Mostarlić 1(1), Matea Kovač 3, Ana Antolić, Iva Duplić, Filipa Merić 12(4), Tena Kovač 6, Sara Treščec. Trenerica: Antonija Lekić.

SISAK: Nikolina Medaković, Mihaela Kardaš, Ema Ančić 2, Roberta Malnar, Tea Briševac, Iva Kurtić 1, Ana Marija Knežević 2, Petra Bakran 3, Katarina Knežević 5, Barbara Nišević 6, Klaudija Repustić 1, Kim Kasa, Marija Borković 16(4), Matea Nišević 4, Sunčana Milić, Nika Pufek. Trener: Milivoj Šarko.

Isključenja: Gorica 6 minuta, Sisak 4 minute. Sedmerci: Gorica 5(5), Sisak 6(4). Igračica utakmice: Marija Borković.