Prva pobjeda odbojkašica Azene

Nakon poraza u prva dva kola protiv dva favorita u skupini (Kaštela DC 0:3, Osijek 06 0:3) Azena je zabilježila pobjedu u utakmici sa Zadrom i uknjižila prve bodove u ovom prvenstvu. Azenašice su u prvom setu pokazale da neće imati problema u rješavanju ”zadarskog rebusa” (8:4, 15:8, 21:15). U drugoj dionici nakon izjednačene igre i ostvarene prednosti (14:10) stvari su se za domaće malo zakomplicirale (16:18), ali je nakon izjednačenja (19:19) domaća ekipa povela 22:19, dozvolila još dva izjednačenja (22:22, 24:24) i nakon pola sata dobila set. U trećem setu Azena je bila u stalnom zaostatku (2:4, 3:8, 7:13), izjednačila je tek na 16:16, načinila je prednost 19:16, drugi time out nije pomogao Zadru da prekine seriju velikogoričke ekipe (20:16, 23:17) i bodovi su osvojeni. Pobjeda bi trebala, logično, podići samopouzdanje ekipe i s velikom dozom optimizma dočekati u slijedećem kolu (opet u Velikoj Gorici) ekipu Đakova i uknjižiti nove bodove protiv suparnika, koji je bez bodova i posljednje plasiran na prvenstvenoj ljestvici.

1.A nacionalna odbojkaška liga (ž) – Skupina II

ŽOK Azena – ŽOK Zadar 3:0 (25:17, 26:24, 25:18)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Nedjelja, 25.10.2015., 16 sati. Suci: Ksenija Jurković i Jasmin Ramić (oboje Sisak). Delegat: Tomislav Kramar.

AZENA: Ana Babić, Dona Jelić, Ivona Josipović, Ana Šutalo, Lucija Pokrajčić (cap.), Bernarda Buđa Kelemenić, Nina Rendulić (L), Dora Matijević, Ana Visković, Gašparina Dodić (L), Marta Dobrić, Petra Paležac. Trener: Luka Bišćan.

ZADAR: Lucija Pavin (cap.), Marija Surać, Bernarda Hajnl, Ivana Blaslov, Lucija Meštrović, Andrea Miočić, Franka Kobal Volpi (L), Josipa Marković, Mia Ninčević, Mia Erlić. Trener: Robert Kresoja.

3. kolo (24./25.10.2015.): Azena – Zadar 3:0, Đakovo – Kaštela DC 0:3, Kostrena – Osijek 06 0:3, Drenova – Rijeka CO 3:1.
Redoslijed: 1. Kaštela DC 9 (3 3 0 9:0), 2. Osijek 06 9 (3 3 0 9:0), 3. Drenova 8 (3 3 0 9:3), 4. Rijeka CO 4 (3 1 2 6:6), 5. Kostrena 3 (3 1 2 5:8), 6. Azena 3 (3 1 2 3:6), 7. Zadar 0 (3 0 3 0:9), 8. Đakovo 0 (3 0 3 0:9).