Gorica izgubila protiv Siska u pet setova

Zanimljiva utakmica u pet setova, dramatično u trećem setu i iznenadni rasplet u odlučujućem setu. Prvenstvena utakmica između Gorice i Siska samo je po rezultatu bila slična njihovom susretu u 1. kolu Hrvatskog kupa (21. listopada) u Velikoj Gorici (Gorica je dobila 3:2, nedovoljno za prolaz u četvrtfinale). Okršaj za bodove je bio od posebne sorte, gledateljima je ponuđena odbojkaška poslastica u trajanju od dva sata, iako se to po prvom setu uopće nije moglo naslutiti. Naime, Siščani su se kroz prvu dionicu prošetali (5:10, 8:14, 9:18, 10:22) i izgledali su kao sigurni pobjednici. U drugom setu pjevana je druga pjesma, domaći su se držali ravnopravno u rasponu od +2 do -2 poena, rasplet je najavljen vodstvom domaćih 19:17. Sisak je zakasnio odgovoriti na prijetnju momčadi trenera Marušića (22:17) i Goričani su izjednačili stanje u setovima. Po sličnoj recepturi odvijao se i treći set, minimalno vodstvo bilo je malo na jednoj, pa na drugoj strani, u završnicu gosti pri 22:24 ulaze s dvije vezane set lopte. Nije im bilo dosta, domaći su se obranili i izborili se za tri set lopte (25:24, 26:25, 27:26). Sisački blok je izdržao nalet domaćih smečera i realizirao je treću set loptu (27:29) za vodstvo u setovima. Gorica je u četvrtom setu fanatičnom borbenošću izdržala sisačko raketiranje sve do završnice (19:19) i onda kao u transu smečevima kapetana Skorina, Janjanina i Dumbovića serijom 6:0 dobila set i odvela susret u tie break. U odlučujućem setu bilo je opet tijesno (2:4, 5:4, 5:7), ali se nakon promjena strana (6:8) rezultat iznenada prelomio u korist momčadi trenera Batnožića (6:12, 8:14). Za iznenadni rasplet u korist Siščana najzaslužniji je Goran Išek, najučinkovitiji igrač susreta i najprisebniji kada je to za njegovu momčad bilo najnužnije.

1.A nacionalna odbojkaška liga – seniori

OK Gorica – OK Sisak 2:3 (12:25, 25:22, 27:29, 25:19, 9:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Nedjelja, 08.11.2015., 18:30 sati. Gledatelja 70. Suci: Boris Vurušić (Varaždin) i Igor Kranjc (Karlovac). Delegat: Tomislav Kramar (Zagreb).

GORICA: David Jozić, Mario Nikolaus, Ivan Šulc, Davor Cota, Josip Pribanić, Mario Herceg, Filip Dumbović, Jurica Skorin (cap.), Sandi Kekić, Bojan Janjanin, Domagoj Burčul (L), Matej Orešković. Trener: Jurica Marušić.

SISAK: Domagoj Šimić, Sven Šarčević (L), Goran Išek, Livio Alić, Jasmin Vakufac, Matija Tepavac (cap.), Antonio Jurić, Karlo Komošar, Arnel Duraković, Antonio Išek, Ervin Sofilić, Bernard Bakonji. Trener: Dario Batnožić.
5. kolo (07./08.11.2015.): Gorica – Sisak 2:3, Centrometal (Nedelišće) – Mladost (Zagreb) 3:1, Rovinj – Mladost (Marina Kaštela) 0:3, Šibenik 91 – Mursa (Osijek) 2:3.

Redoslijed: 1. Mladost (MK) 12 ( 5 4 1 13:4), 2. Mladost (ZG) 12 (5 4 1 13:5), 3. Centrometal 9 (5 3 2 9:8), 4. Sisak 8 (5 3 2 11:9), 5. Mursa 7 (5 3 2 11:10), 6. Rovinj 6 (5 2 3 6:10), 7. Gorica 5 (5 1 4 8:12), 8. Šibenik 91 1 (5 0 5 2:15).