Odbojkaši Gorice poraženi od Šibenika

Susret između Gorice i Šibenika 91 okončan je iznenađujućom, ali zasluženom pobjedom Šibenčana, koji su na taj način uzvratili Goričanima za poraz u prvom dijelu prvenstva u Šibeniku. Gosti su već u prvom setu pokazali odlučnost da dobiju utakmicu, a dojam je da su igrači Gorice precijenili svoju ulogu favorita. Šibenčane nije zasmetao gubitak prvog seta iako su imali stalno vodstvo (6:9, 7:11, 14:17) sve do završnice (16:20, 18:21). Drugi set se odvijao kao prvi (12:15, 15:18, 18:21), ali su ga osvojili gosti i izjednačili. Kada se očekivalo da će domaća momčad pokušati okrenuti igru u svoju korist desilo se upravo suprotno.

Gorica se u 3. setu ravnopravno držala do tehničkog time outa (1:6, 7:7, 9:10, 10:12), ali se onda neočekivano brzo slomila (12:17, 14:20, 15:22). Gosti su izblokirali domaće smečere (Skorin, Nikolaus, Janjanin), prolaza nije bilo, a Šibenčani su poentirali u serijama. Momčad trenera Marušića u 4. setu izgledala je puno bolje, ali opet samo do tehničkog time outa (10:6, 12:8). Nastavak seta je donio neobjašnjiv pad u igri domaćih, prednost se brzo istopila (13:13), Šibenik je osjetio da ima pobjedu u rukama (13:17, 16:21) i za Goricu nije bilo spasa (17:23). Šibenik je tako došao do prve pobjede u prvenstvu i prekinuo negativnu seriju od osam uzastopnih poraza. Kapetan Šibenčana Pero Križanović bio je glavni kreator njihove pobjede, na momente su vrlo dobro igrali Nikša Dellorco i Ivan Zeljković, ali pohvale zaslužuje kompletna momčad za silno htjenje i borbenost.

1.A nacionalna liga odbojkaša – 9. kolo

OK Gorica –OK Šibenik 91 1:3 (25:22, 22:25, 15:25, 18:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Nedjelja, 06.12.2015., 18 sati. Gledatelja 70. Suci: Jasmin Ramić i Ksenija Jurković (oboje Sisak). Delegat: Zdravko Hranić (Zagreb).

GORICA: Sandi Kekić, Mario Nikolaus, Ivan Šulc, Josip Huljev, Davor Cota, Josip Pribanić, Josip Brajdić, Filip Dumbović, Jurica Skorin (cap.), Bojan Janjanin, Paolo Zaimović (L), Matej Orešković. Trener: Jurica Marušić.

ŠIBENIK91: Toni Skelin, Ante Mišura, Nikša Delloroco, Ante Colić, Jere Gogelja, Filip Bačić, Mihovil Pavešković, Ivan Zeljković, Pero Križanović, Josip Končić. Trener: Paskval Skelin.

9 kolo (05./06.2015.): Gorica – Šibenik91 1:3, Sisak – Mladost (Marina Kaštela) 2:3, Centrometal (Nedelišće) – Mursa-Osijek 3:0, Rovinj – Mladost (Zagreb) 0:3.

Redoslijed: 1. Mladost (MK) 22 (9 8 1 25:8), 2. Mladost (ZG) 22 (9 7 2 24:9), 3. Centrometal 21 (9 7 2 21:8), 4. Sisak 18 (9 6 3 22:15), 5. Rovinj 8 (9 3 6 10:21), 6. Mursa 7 (9 3 6 13:22), 7. Gorica 6 (9 1 8 11:24), 8. Šibenik 4 (9 1 8 6:25).