Odbojkaši Gorice bez šanse protiv Osječana

OK Gorica – OK Mursa-Osijek  (3)
Gorica je u prosinačkom 10. kolu odbojkaškog prvenstva u Osijeku pobijedila Mursu iznenađujuće glatko u tri seta (25:23, 25:19, 25:18). Točno dva mjeseca kasnije Osječani su jučer u 7. kolu drugog dijela prvenstva (skupina II.) uzvratili Gorici istom mjerom, čak su i setovi po poenima identični! Domaća momčad je u međuvremenu promijenila nekoliko igrača, a u drugi dio natjecanja startala je s novim trenerom. Naime, klub se razišao s trenerom Juricom Marušićem, a na njegovu poziciju ponovno je postavljen Nikola Jugo, trener koji je s Goricom izborio ulazak među osam najboljih odbojkaških momčadi u državi.

Ključ za dobitak utakmice bio je u prvom setu, u kojem su se momčadi smjenjivale u vodstvu nikad većem od dva poena, sve do završnice (20:20, 22:24). Osječani su iskoristili prvu set loptu tako što je Nenad Kolarić jednu, ne baš uporabljivu, loptu iz drugog reda uspio smečom zalijepiti na suprotnu stranu parketa. Domaćin se u drugom setu dobro držao samo do 10:11, a onda je raspoloženi Marko Kepčija serijom razornih skok šut servisa slomio suparničku obranu (14:19). Egzekucija u drugom setu izvedena je efektnim potezima kapetana Tomislava Suka i silinom Kepčije i Kolarića. Identičan scenarij za maksimalnu pobjedu gostiju sproveden je i u trećem setu (9:9, 11:10, 11:12, 13:18, 14:20), u kojem su igrači domaćina ponekad izgledali kao statične figure. Po završetku susreta igrači Gorice donekle su popravili dojam tako što su ženskom dijelu publike uručili ruže za Valentinovo.

Trener Murse Tomo Paun nije se ”paunovski” šepurio nakon vrijedne pobjede, već je staloženo konstatirao: ”Pobjeda je rezultat dobrih zimskih priprema, igrači su stopostotno realizirali sve dogovoreno i kada ovako igramo onda nema bojazni da bi mogli izgubiti prvoligaški status. I ne samo to, nama je posve logično da ćemo igrati ligu za prvaka. Uostalom, mi smo godinama jedna od značajki hrvatske odbojke.”

1.A nacionalna liga odbojkaša – Skupina II.

OK Gorica – OK Mursa-Osijek 0:3 (23:25, 18:25, 19:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 13.02.2016., 17:30 sati. Gledatelja 100. Suci: Jasmin Ramić i Ksenija Jurković (oboje Sisak). Delegat: Zdravko Hranić (Zagreb).

GORICA: David Jozić, Mario Nikolaus, Ivan Šulc, Davor Cota, Matej Martinko, Filip Silić, Ivan Orešković, Jurica Skorin (cap.), Filip Dumbović, Bojan Janjanin, Domagoj Burčul (L), Matej Orešković. Trener: Nikola Jugo.

MURSA: Marko Kepčija, Mario Teppert, Tomislav Suk (cap.), Jurica Šućur, Marko Marošević, Mario Oršolić (L), Franjo Ćulap, Kristijan Šućur, Stanko Stanković, Nenad Kolarić, Josip Rafael Brčić, Domagoj Jurić. Trener: Tomo Paun.

Rezultati, redoslijed

7. kolo (13.02.2016.): Gorica – Mursa-Osijek 0:3, Rovinj – Šibenik 91 3:1.

Redoslijed: 1. Mursa-Osijek 13 (7 5 2 16:11), 2. Rovinj 11 (7 4 3 13:13), 3. Šibenik 91 10 (7 3 4 12:14), 4. Gorica 8 (7 2 5 12:15).