Gorica pala bez municije

Nogometaši Lučkog odnijeli su vrijedne bodove iz Velike Gorice. Gorica je u premijernom proljetnom kolu poražena od objektivno slabije momčadi, no, odnos snaga na terenu to i nije pokazivao. Domaći nogometaši su imali laganu inicijativu u prvih pola sata utakmice sa nekoliko prilika koje su završavale u požrtvovnom bloku gostujuće obrane.

Gorica - Lučko 26-02-2016 (2)

Trener Gorice na klupi je ostavio Hodžića, inače ponajboljeg igrača Gorice iz jesenskog dijela prvenstva. Gorica je ušla u utakmicu opreznije, a Lučko se došlo braniti, pa je u takvim odnosima gost čekao pogreške, što se u konačnici i dogodilo u 29. minuti kada su čistu loptu na sredini zakomplicirali Jančetić i Tatar i omogućili polukontru preko Konopeka koji je čitavu vjećnost “lomio” Žutića da bi na kraju ubačenu loptu pospremio Havojić u mrežu za 1:0. Neposredno nakon pogotka još jednu pogrešku na sredini koristi Havojić kojeg u prodoru ruši Šušković, a sudac Zeko-Pivač opomenu dodijeljuje Jančetiću koji ipak čini se nije dirao Havojića.

Havojić je sam izveo kazneni udarac, no Šušković je njegov slab udarac lagano obranio. Nakon odmora trener Lučkog Čabraja uvodi i drugog napadača (Brekalo) u igru dok klupa Gorice i dalje kalkulira. Upravo je Čabraja ovim potezom održao malu lekciju Milinoviću već u slijedećoj minuti kada Brekalo krade loptu Lihiću između nekoliko igrača Gorice te sam prolazi između dvojice igrača Gorice i postiže pogodak za 2:0.

Gorica - Lučko 26-02-2016 (4)

Deset minuta kasnije smanjio je Luka Perić nakon ubačaja s desne strane i to je bilo sve u današnjoj utakmici. Gorica je imala inicijativu, Lučko se branilo ali napadači domaćih nisu uspjeli stvoriti niti jednu ozbiljnu priliku za svladavanje vratara gostiju koji je sigurno čuvao svoj prostor i vrata. Unatoč lošem terenu koji je sigurno išao u prilog gostujućoj momčadi i ne bi smio biti isprika trener domaćih Milinović u svojoj je izjavi za medije ipak tražio ispriku za ovaj vrlo neugodan poraz u uvjetima u kakvima se igralo. Ovo je treći uzastopni poraz Gorice i to od momčadi koje su približno bile na istim pozicijama (Dugopolje i Imotski u jesenskom 18. i 19. kolu, te Lučko u nastavku proljeća) i to je podatak koji trenutno više zabrinjava od činjenice na kakvim se terenima igralo, jer u konačnici isti uvjeti vrijede za sve. Gorica si je sa tri poraza u nizu nametnula teret sa kojim se pod svaku cijenu mora vaditi već slijedeće kolo u Sisku. Momčad Segeste nije ni slaba ni bezopasna, a iako Gorica realno ima na svim pozicijama bolje pojedince, bit će to vrlo teško iskušenje za Goricu u kojem jedino pobjeda može popraviti loš dojam iz današnje utakmice.

GORICA – LUČKO 1:2 (0:1)
VELIKA GORICA – gadski stadion. gledatelja: 350 glavni sudac: Zeko-Pivač (Osijek), pomoćnici: Šarić (Županja) i Pejić (Vukovar), četvrti sudac: Horvat (Čakovec)

Strijelci: 0:1 Havojić (29),0:2 Brekalo (47), 1:2 Perić (54)

GORICA: Šušković, Milanović, Matošević, Jančetić, Španja (Od 76. Hajduk), Mikulić (od 49. Škvorc), Žutić, Lihić (Od 84. Postonjski), Tatar, Perić, Marina
Trener: Milinović

LUČKO: Nevistić, Havojić, Husinec, Baltić, Smoljo, Konopek, Hrkač (Od 86. Bagarić), Karamatić (od 66. Leko -), Oršolić, Petrović (od 46. Brekalo), Novoselec
Trener: Čabraja