Udarnik nadigrao petrinjsku Mladost

Nakon nesretnog poraza u Karlovcu, Udarnik je svim srcem želio dokazati da je u gradu na četiri rijeke nezasluženo izgubio. Trener Livada nije mogao računati na kartonima opterečenog Miju Šarića. U prvom poluvremenu Kurilovčani su igrali kontra prilično jakog sjeverca a i gosti su se postavili vrlo dobro prijeteći iz kontri. Hamzagić je tako u 13. minuti opasno nisko gađao a Feljan se morao pošteno ispružiti i iz donjeg desnog kuta izbaciti loptu u korner. Četiri minute potom Marko Rus je projektilom pogodio gredu, a opasan je bio i Halašy za Mladost u 20. minuti. U 43. minuti najljepši trenutak prve dionice. Šestok je s desne strane centrirao a Katanić na suprotnoj volejem pucao, a iz rašlji je loptu uspio izbaciti gostujući vratar Kovačević. Na poluvremenu je trener Livada u igru uveo Josipa Mihanovića umjesto indisponiranog Landeke i pogodio. Mihanović je donio agresiju, mirnoću i točna proigravanja, nakon čega su stigli i golovi. Za 1:0 Marko Kelihar je desno proigrao Ivana Šestoka koji je pak snažnim udarcem pogodio suprotne rašlje. U 64. minuti Nikola Brajko se oslobodio čuvara na tridest metara od gola Mladosti, krenuo sam na vratara Kovačevića i nisko poentirao za 2:0. Samo dvije minute kasnije Brajko je asistirao, a Šestok zabio novi pogodak za nedostižnih 3:0. Gosti su smanjili golom najboljeg u redovima Petrinjaca Valentina Helešyja. Konačnih 4:1 djelo je tek ušlog u igru mladog Ivana Matanovića kada je izbliza zatresao mrežu Tolušića.

Nakon utakmce strateg Udarnika Dinko Livada bio je zadovoljan. “Imali smo u prvom poluvremenu određenih problema jer smo igrali protiv vjetra ali i tada solidne momčadi Mladosti. U nastavku ulaskom Mihanovića zaigrali smo konkretnije i pravovremeno zabili a nakon toga bilo je sve lakše. Oslobodili smo se nepotrebnog grća i do kraja još tri puta poentirali a mogli smo pobjediti i većim rezultatom. Ipak moramo biti skromni i prisjetititi se solidne igre u Karlovcu a zna se kako smo tamo prošli (0:1)”– rekao nam je trener Udarnika.

UDARNIK – MLADOST (P) 4:1 (0:0)
VELIKA GORICA ŠRC Kurilovec. Gledatelja 120. Sudac: Hrgović. Pomoćnici: Bilić i Lekšić (svi iz Zagreba)

STRIJELCI: 1:0-Šestok (57), 2:0-Brajko (64), 3:0-Šestok (66), 3:1-Helešy (78), 4:1-Matanović (87)

UDARNIK: Feljan (od 86. Fabečić), Kelihar, Strunje, Sabljak, Radoš, Landeka (od 46. Mihanović), Šestok, Rus (od 76. Matanović), Katanić, Brajko (od 81. Lučić), Pralas (od 70. Pejović).
TRENER: Dinko Livada

MLADOST PETRINJA: Kovačević (od 76. Tolušić), Rastovac, Bačan, Filipović (od 68. Gršić), Džakula, Perušić, Gamberger, Hamzagić, Raić (od 68. Baniček), Helešy, Jandrić.
TRENER: Joso Šeperac

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Šestok

ec38919a-fa59-4e39-b271-75d6462f7e45