Gorica pobjedom osigurala mir

Nogometaši Gorice su u posljednjoj utakmici drugog ciklusa II HNL pobijedili Rudeš i tako osim mirnoće, donijeli i samopouzdanje u svoje redove jer Rudeš je momčad sa kojom Gorica ima vrlo negativan skor u prvenstvenim utakmicama. Gorica je napala od prve minute, a već u 15. minuti Španja je bio na pravom mjestu na centaršut Tatara i pogodio za 1:0. Svega 12. minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0. Sve je napravio Benjamin Tatar i u gotovo identičnoj situaciji kao i u Sisku protiv Segeste pogodio je na isti način za 2:0.

Nakon ovog pogotka Rudeš je pokušao stvoriti priliku ne bi li se do kraja poluvremena vratili u igru i smanjili rezultatski zaostatak ali bezuspješno. U nastavku utakmice nismo mogli pronaći mnogo zanimljivog, Gorica je znalački čuvala vodstvo, čiji igrači nisu više željeli riskirati, a Rudeš pak s druge strane nije stvorio ništa ozbiljnije.

Gorica ni danas nije bila kompletna. Osim Škvorca koji je izostao zbog žutih kartona zbog ozljeda ili bolesti van stroja su Hodžić, Mikulić, Žutić, Lihić, pa su se danas u jednom trenutku istovremenu u prvih 11 našla tri juniora Gorice (Matošević, Muhar i Sedlaček). Na temelju postignutog plasmana i zamjene brojeva od 7-12 mjesta Gorica će u slijedećem ciklusu već u subotu na noge Cibaliji u Vinkovce, dok 23.03. Gorici u goste dolazi vodeći Šibenik, da bi uskršnji vikend Velikogoričani zaključili na gostovanju u Lučkom u utorak 29.03. u 25. kolu II HNL.