Polet u golijadi bolji od Klasa

Odlična utakmica s velikim obratima i efektnim pogocima na sjajno uređenom travnjaku i prekrasnom vremenu ostat će u pamćenju malobrojnih gledatelja koji su bili nazočni na stadionu. Polet je u dvije minute ostvario prednost od dva pogotka zaslugom Stuparića, koji je prvo oštrim udarcem s 25m pogodio bliži kut preko ruku Filipovića, a samo dvije minute kasnije iskosa s lijeve strane s desetak metara pogodio je suprotnu malu mrežicu.

Klas je smanjio iz kaznenog udarca dosuđenog nakon igranja Srbina rukom, Kljajić je Šoića poslao na jednu, a loptu na drugu stranu. Pogodak je bio pogonska snaga za domaćina koji je otvorenije napadao i izjednačio iz kontranapada kada je Kljajić izbjegao zaleđe, zaobišao vratara i skoro iz mrtvog kuta zatresao mrežu.

Trener Tomčić početkom drugog poluvremena uvođenjem Ferenčeka i Sučića želi dobiti prevlast na sredini terena i trasirati put ka pobjedi. Do sredine drugog dijela rezultatska ravnoteža nije bila narušena, a onda je uslijedila minijatura Kljajića u petercu, poigrao se s obranom Buševčana i zabio za 3:2! Filipović u 75. brani oštar udarac Bobesića izbacujući loptu u korner, a Ferenčekov ubačaj iz kuta visoki Skrbin glavom zabija pod gredu za 3:3.

Izjednačenje je poljuljalo Mičevčane i već u slijedećem naletu Poleta obrana domaćih početnički griješi, najbolje se snašao Pejak i poslao loptu u nebranjena vrata – 3:4! Nakon toga gosti su smirili igru, držali su loptu pod kontrolom do posljednje minute kada je Šoić obranio Kljajićev udarac iz blizine i spriječio novo izjednačenje.

Kup Grada Velike Gorice – 3. kolo
NK Klas – NK Polet 3:4 (2:2)
Mičevec. Igralište Klasa. Gledatelja 60. Srijeda, 20.04.2016. Sudac: Tino Krečak (Zagreb). Pomoćnici: Danijel Rožić (Buševec) i Dario Mužar (Velika Gorica).

Strijelci: 0:1 – Stuparić (18), 0:2 – Stuparić (20), 1:2 – Kljajić (25-11m), 2:2 – Kljajić (36), 3:2 – Kljajić (66), 3:3 – Skrbin (75), 3:4 – Pejak (76).

KLAS: Bruno Filipović, Marko Mikulić (od 46. Stjepan Marinčević), Ivan Vuković, Antonio Kundih, Josip Tadić (od 78. Mario Moslavac), Mateo Kljajić, Goran Fišer, Filip Bedeković, Denis Okić, Luka Bubalo, Terry Agbonze (od 70. Andrej Jelić). Trener: Zvonimir Franjković.

POLET: Petar Šoić, Mario Stuparić, Marijo Pejak, Matej Skrbin, Franjo Sovina, Matija Petrlin (od 70. Mario Golubić), Matej Robić (od 46. Ivica Sučić), Robert Jurić (od 46. Siniša Ferenček), David Bobesić, Josip Klasnić, Leon Brajković (od 70. Janko Mikulić). Trener: Zoran Tomčić.