Gorica do nove pobjede nad Dinamom

Gorica je u 31. kolu II HNL ugostila drugu momčad Dinama, koja je ipak u Veliku Goricu stigla sa nekoliko vrsnih igrača (Moro, Brekalo, Badji). Ovakve utakmice obično vrlo brzo padaju u zaborav po kvaliteti jer se igraju u samom finišu prvenstva a niti jedna od momčadi nema više mogućnosti za pomake na tablici.

Poveli su domaći lijepim pogotkom Španje u 21. minuti, a onda su Matošević i Tatar u 25. i 26. minuti propustili velike prilike za povećanje vodstva. Kazna za Goricu stigla je u 34. minuti kada Badji lijepo glavom koristi nepažnju Milanovića za izjednačenje Dinama.

Gorica - Dinamo II 06-05-2016 (4)

U nastavku utakmice Gorica je još malo više potisnula goste prema njihovom šesnaestercu, te su domaći u nekoliko navrata stvarali ozbiljne prilike za novo vodstvo. Najveću priliku utakmice u 70. minuti propušta Tatar, no ipak u 79. minuti nakon lijepog proigravanja Tatara Hajduk postiže pogodak za konačnih 2:1.

Gorica - Dinamo II 06-05-2016 (9)

II HNL – 31. kolo

GORICA – DINAMO II 2:1 (1:1)

VELIKA GORICA – Gradski stadion. Gledatelja: 300. Glavni sudac: Linić (Rijeka) Pomoćni suci: Radošević (Gospić) i Mađarić (Vrsar). Četvrti sudac: Cestarić (Sisak).

Strijelci: 1:0 Španja (21), 1:1 Badji (34), 2:1 Hajduk (79)

GORICA: Šušković, Jančetić, Krizmanić, Milanović, Žutić, Marina, Hodžić, Tatar, Španja (od 78. Muhar), Postonjsk (od 46. Hajduk), Matošević (od 61. Težak).

Trener: Damir Milinović

DINAMO II: Veriga, Kulenović, Stolnik, Taravel, Gogić, Muhar, Moro, Fintić (od 78. Bilali), Zenko (od 53. Husejinović), Brekalo (od 57. Majić), Badji.

Trener: Željko Sopić