Turopolje isplivalo iz zone ispadanja

Na blatnjavom i vodom natopljenom terenu Turopolje je protiv izravnog suparnika za ostanak u ligi zabilježilo važnu pobjedu koja ga je udaljila od zone ispadanja. Treća pobjeda u nizu bez primljenog pogotka (Meštrica 2:0, Mladost 1:0) plod je bolje i konkretnije igre domaće momčadi, kojoj ni promašeni kazneni udarac u uvodnoj fazi nije poremetio koncepciju.
Vrlo dobri sudac Nikola Petir kaznio je kaznenim udarcem u 5. minuti rušenje domaćeg napadača od strane vratara Andreja Brkljačića, ali je kapetan Mladen Jerković s 11m promašio vrata. Turopoljci su napadali okomitije, Dubrava je pokušavala kombiniranjem i kratkim pasovima doći do šanse, ali to je po teškom terenu bilo teško izvedivo. Sredinom poluvremena domaći dolaze u vodstvo nakon ubačaja i gužve u šesnaestercu iz koje Filip Maričić loptu šalje pod gredu.
Početkom drugog poluvremena gosti su se još više otvorili, bočne napade vodio je Antonio Vidović, ali bez izrazite prigode za pogodak. Utakmica je prelomljena u 56. golom Domagoja Gmižića, koji je iskoristio početničku pogrešku vratara Brkljačića i pogodio nebranjenu mrežu. U završnici susreta (87.) Andreas Šejić stvara šansu Ivanu Kovačeviću koji pogađa vratnicu.

1.ŽNL skupina Istok – 26. kolo
NK Turopolje – NK Dubrava 2:0 (1:0)
Turopolje. Igralište ŠRC Turopolje. Gledatelja 50. Nedjelja, 15.05.2016., 17 sati. Sudac: Nikola Petir (Kašina). Pomoćnici: Dejan Budić (Vrbovec) i Kristijan Galović (Vinkovci). Delegat: Dario Petrac (Zagreb). Strijelci: 1:0 – F. Maričić (22), 2:0 – Gmižić (56).
TUROPOLJE: Bern Meler, Filip Maričić, Robert Zorić, Ladislav Jambrečina, Mladen Jerković (cap,), Ervin Gorinjac, Domagoj Gmižić, Andreas Šejić, Ernest Gorinjac (od 41. Ivan Kovačević), Ivan Jambrešić, Marko Maričić (od 55. Ivan Kranjčec). Trener: Ivica Burić.
DUBRAVA: Andrej Brkljačić, Nikola Sever, Antonio Vidović, Denis Zouhar, Ivan Leboš (cap.), Tadija Pranjić, Dario Drča, Kristijan Pejazić (od 78. Dražen Fulir), Marko Fulir, Tomislav Knezek, Josip Krezo. Trener: -.
Igrač utakmice: Filip Maričić.