Turopoljac ispao iz utrke za tron

U srijedu u korektnoj utakmici (odgođeno 26. kolo) remi je i najpravedniji a Turopoljac praktički više ne konkurira za tron. Počelo je dobro za domeće jer je u 18. minuti Nikola Šanović probio desnu stranu i ubacio a Tomislav Novoel od prve pogodio nisko sam kut za 1:0.

Turopoljac-Meštrica (2)

U prvom poluvremenu dok je bilo snage goropadni gosti zasluženo su izjednačili. Najprije u 20. minuti Cundeković nije iskoristio zicer a onda šest minuta kasnije Jerković je snažno pucao u kut da bi vratar Turopoljca Mario Zagorac paradom uspio izbaciti loptu u korner. Iz kuta je ubacio Boris Lipovac a Petar Jerković u padu glavom je skrenuo loptu i pospremio je nisko u mrežu za 1:1.

Turopoljac-Meštrica (3)

U 41. minuti Meštrica je preko Petra Cundekovića imala i pogođenu vratnicu. U drugom dijeli gosti su od 60. minute igrali s igračem manje jer je ozlijeđeni Goran Mihalinčić napustio teren a na klupi za pričuve igrača više nije bilo. Meštrica je ipak povela u 70. minuti nakon kontre i akcije neumornog Smiljana Miličevića a zabio je Lipovac pogodivši stativu od koje se lopta zabila u mrežu. Do kraja utakmice Turopoljac je dominirao i uspio golom Novosela izjednačiti za konačnih 2:2.

Turopoljac-Meštrica (4)

TUROPOLJAC – MEŠTRICA: 2 – 2
KUČE Igralište Turopoljca na Knejama. Gledatelja 50. Sudac: Širić (Zagreb) 7. Pomoćnici: Ž. Dolibašić i D. Rožić (oba iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 1:0-T. Novosel (18), 1:1-Jerković (27), 1:2-Lipovac (70), 2:2-T. Novosel (73).

TUROPOLJAC: Zagorac 6, Starčević 6,5, Komić 6, Hajduk 6, Šanović 6 (od 79. Klasnić-), A. Dolibašić 6 (od 64. Gjurašin 6), Nikolić 6, Jakovljević 7, Guduraš 6, Matek-(od 24. Milatović 7), T. Novosel 7,5.
TRENER: Vlado Horvat 6,5

MEŠTRICA: I. Mihalinčić 6,5, Jerković 7, Mužar 6,5, G. Mihalinčić 6,5, Bratić 6, Cundeković 6, Terzić 6,5, Miličević 7,5, Josić 6,5, Šimunović 6 (od 46. Mrvac 6), Lipovac 7.
TRENER: Ivan Kučiš 7

IGRAČ UTAKMICE: Smiljan Miličević