Gorica zadržala status premijerligaša

Gorica je u Ligi za ostanak sinošnjom pobjedom protiv Ivanića tri kola prije kraja i matematički osigurala ostanak u Premijer ligi. Domaćin je do uvjerljive pobjede došao puno lakše od očekivanja, jer gosti su bili ravnopravni samo u početnoj fazi susreta (5:4). Goričani su iza toga u samo 6-7 minuta iskoristili sve pogreške suparnika i serijom 6:0 ostvarili su u 13. minuti prednost od 7 pogodaka (11:4). Gosti se od tog šoka nisu mogli oporaviti i na kraju prvog poluvremena njihov minus je bio još veći (18:10).

HRK GORICA-MRK Ivanić (7)

U drugom poluvremenu Goričani su prednost podigli i na +9 (21:12), a momčad gostiju je do kraja susreta od veće rezultatske blamaže spasio mladi vratar, maturant, Teo Presečan s ukupno 16 obrana. Toliki broj obrana imao je i vratar domaćih Tomislav Sladoljev. Kod Gorice najbolji Ivan Laljek i Domagoj Ferenčina, vrlo dobri Filip Krstanović i Andro Vladušić.

Klubovi u Ligi za ostanak nisu startali od nule, nego su prenijeli bodove iz osnovnog dijela natjecanja (26 utakmica). Dva posljednjeplasirana kluba, Ivanić i Moslavina, izgubili su status premijerligaša i pridružuju se Buzetu, Đakovu, Medvešćaku i Karlovcu, koji su taj status izgubili već nakon osnovnog dijela prvenstva, te će u idućoj sezoni igrati u 1. HRL.
Gorica do kraja igra u gostima kod Kaštela (21.05.) i Moslavine (04.06.) te doma kontra Poreča (28.05.).

HRK GORICA-MRK Ivanić (8)

Premijer liga za ostanak – 7. kolo
HRK Gorica –RK Ivanić 30:25 (18:10)
Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 150. Srijeda, 18.05.2016., 19 sati. Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb). Nadzornik: Zlatko Ladić (Sračinci).

GORICA: Tomislav Sladoljev (16+0), Nikola Lončar (1+0), Matej Čurek; Hrvoje Ceković 2, Ivan Borić, Domagoj Ferenčina 7, Ivan Laljek 8(1), Filip Krstanović 3, Tomislav Barišić, Marko Dijanić, Ozren Vučičević, Andro Vladušić 4, Ante Maslać, Lucian Bura 4, Luka Pandža 2, Tomislav Buhiniček. Trener: Hrvoje Pekera.

IVANIĆ: Teo Presečan (16+0), Jurica Janeš; Dominik Vidaković, Ivan Sertić 1, Filip Vučelić 1, Krešimir Štefanović 5, Fran Markić, Zoran Janković 2(1), Mateo Lukačec 7, Igor Zrakić, Dominik Mišković, Filip Bonić 3, Frano Veraja 3(1), Filip Križanić 3. Trener: Dalibor Sokač.

Sedmerci: Gorica 1(1), Ivanić 3(2). Isključenja: Gorica 8 minuta, Ivanić 2 minute. Igrač utakmice: Ivan Laljek.
07. kolo (18.05.2016.): Gorica – Ivanić 30:25, Vinkovci – Moslavina 30:26, Poreč – Kaštela 25:27.

Redoslijed: 1. Vinkovci 41 (33 19 3 11 891:866), 2. Poreč 39 (33 18 3 12 860:817), 3. Kaštela 39 (33 17 5 11 906:874), 4. Gorica 37 (33 17 3 13 922:877), 5. Ivanić 29 (33 11 7 15 902:919), 6. Moslavina 21 (33 9 3 21 824:917).