Gorica slomila Novigrad u nastavku

Iako oslabljeni gosti iz Novigrada uopće nisu bili bez izgleda u prvom dijelu. Gorica je imala terensku inicijativu ali ozbiljnije su prijetili gosti, a Caput je prekrasnim pogotkom sa više od 25 metara svladao Kahlinu u 39. minuti.

Probudila se Gorica nakon toga, a svega četiri minute kasnije Sedlaček zaobilazi vratara koji ga ruši, dobiva opomenu, a Gorica kazneni. Postonjski je siguran za izjednačenje. Do kraja po jedna prilika sa svake strane ali na odmor se otišlo sa neriješenim ishodom.

U nastavku Gorica kreće ozbiljnije, a medvjeđu uslugu svojima čini kapetan Glavaš koji dobiva u 55. minuti drugu opomenu zbog prekršaja nad Postonjskim čime je automatski morao napustiti teren. Samo tri minute nakon Matošević u lijepoj akciji postiže pogodak za 2:1, a u 70. minuti pobjedu Gorice potvrđuje Tatar za konačnih 3:1.

gorica-novigrad-10-09-2016-foto-dora-crnko-16

Favbet 2. HNL – 5. kolo

HNK GORICA – NK NOVIGRAD 3:1 (1:1)

Velika Gorica, gradski stadion, gledatelja: 250; sudac: Horvat (Zagreb), pomoćnici: pervan (Bjelovar), Marić (Zagreb), četvrti sudac: Župan (Bjelovar)

STRIJELCI: 0:1 Caput (39), 1:1 Postonjski (43, 11m), 2:1 Matošević (58), 3:1 Tatar (70)

GORICA: Kahlina, Babok, Ziljkić, Matošević (od 76. Serdarušić), Jančetić, Žutić, Postonjski, Tatar, Sedlaček (od 56. Maloku), Franić, Marina
TRENER: Damir Milinović

NOVIGRAD: Beglić, Aleksić (od 62. Vrdoljak), L. Čakarun, Glavaš, M. Čakarun, Pilj, Batelić (od 86. Mileusnić), Valenta, Caput (od 76. Belaković), Stojak, Grijević.

TRENER: Dinko Jeličić

IGRAČ UTAKMICE: Dinko Matošević