Jelačić uvjerljivo do pobjede u Kobiliću

Iznenađenja nije bilo u Kobiliću, momčad iz Vukovine opravdala je ulogu favorita i glatko zabilježila uvjerljivu pobjedu. Uvodnih desetak minuta odigrano je u sporovoznom tempu, a onda su akcije postale brže i učinkovitije. Jelačić je napadao preko bokova, desno Robert Petravić, lijevo Ivan Biljan i Filip Vojnović. Vatrogasac je uzvraćao preko Marka Kadoića i Ivana Kontića te Romana Grabovića. Domaći su propustili dvije velike prigode, u 14.minuti promašaj Marka Novaka nakon kornera i 15.minuti kada je Hrvoje Dilberović obećavajući brzi kontranapad okončao traljavim udarcem.

vatrogasac-jelacic-6

Kazna za promašaje stigla je domaćina odmah u 16. minuti. Filip Vojnović je prošao lijevom stranom kao brzi vlak, odigrao dupli pas, ušao u kazneni prostor i topovski zabio loptu u suprotnu malu mrežicu za vodstvo Vukovinaca. Domaći su izjednačili europogotkom Josipa Grilca, koji je s 25m iz slobodnjaka pogodio lijeve rašlje nemoćnog Igora Ćorkovića. Samo dvije minute kasnije brza akcija Jelačića preko Petravića i udarac iskosa, nogu podmeće Damir Matković i uz ”asistenciju” braniča Mate Vukovića lopta završava u mreži za novo vodstvo gostujuće momčadi.

vatrogasac-jelacic-7

U drugom poluvremenu Vatrogasac nije imao realne šanse da se vrati u susret, a rezultat je konačno prelomio Ivan Biljan u 62. minuti. U završnici došlo je do incidentne situacije koju je sudac riješio isključenjem Marka Kadoića i Marka Hmeline, zbog ”bliskog susreta nesportske vrste”. Utakmicu je zaključio kapetan Jelačića Josip Matejčić pogotkom iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom.

Prva županijska nogometna liga, skupina Istok – 5. kolo
NK Vatrogasac – NK Ban Jelačić 1:4 (1:2)
Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 60. Srijeda, 14.09.2016., 17 sati. Sudac: Antonio Vukadin. Pomoćnici: Štefo Bićanić i Mario Stanić (svi Dugo Selo).

Strijelci: 0:1 – Vojnović (16), 1:1 – Grilec (27), 1:2 – Matković (29), 1:3 – Biljan (62), 1:4 – Matejčić (90-11m).
VATROGASAC: Koš, Vuković (od 55. Čavar), Čumpek, Grilec (od 74. Žgela), Grabović, Kontić (cap.) (od 77. Klasnić), Novak (od 46. Ivkić), Dilberović, Kadoić, Vitez, Vodelšek (od 82. Raić). Trener: Juro Gavran.
BAN JELAČIĆ: Ćorković, Miović, Hmelina, Kovačević, Sokić, Matejčić (cap.), Petravić (od 70. Šipušić), D. Matković (od 80. Ivanda), Vojnović, Debijađi (od 46. Nujić), Biljan. Trener: Emil Družić.
Crveni karton: Marko Kadoić i Marko Hmelina (86., međusobno udaranje). Igrač utakmice: Ivan Biljan.