Polet na krilima Ivana Zagorca deklasirao Zelinu

Polet je ovog vikenda pred domaćom publikom predstavio novog trenera Ivicu Burića, koji je svojevremeno ostavio traga i kao igrač u redovima Poleta, a nakon ozlijede u travnju i dionice u drugom dijelu u Kurilovcu od samog početka se danas domaćoj publici predstavio i Robert Zlodi, kao i novo pojačanje Poleta u liku povratnika iz Udarnika Ivana Zagorca. Nakon utakmice slobodno možemo konstatirati da su baš ova trojica imena (trener Burić na klupi i Zlodi i Zagorec na terenu) potpisali visoku i više nego zasluženu pobjedu Poleta nad Zelinom. Nikako ne smijemo zaboraviti i kapetana Sučića koji je i danas dijelio lopte za pogotke, ali ni ostatak momčadi koja je požrtvovnošću pokrpala sve nedostatke i minuseve na papiru pretvarala u pluseve na terenu.

polet-zelina-25-09-2016-14

Već u prvoj minuti utakmice Matušin je lijepo prsima loptu spustio za Zlodija koji sigurno poentira za vodstvo Poleta. Mogao je Zlodi u 21. minuti povisiti na 2:0 kada je izbio sam pred vratara Zeline ali je bio zamalo neprecizan. Najveću priliku Zelina propušta u 27. minuti utakmice kada Palčić sa svega nekoliko metara po sredini promašuje okvir vrata na sreću vratara Poleta. Promašaj Zeline kažnjavaju domaći u 40. minuti. Prekršaj je bio na centru nad Zlodijem, a Sučić lukavo dok se obrana gostiju nije posložila prebacuje loptu na drugu stranu za utrčalog Zagorca koji smireno poentira za 2:0.

polet-zelina-25-09-2016-4

U nastavku Zelina postiže pogodak, ali pomoćni sudac opravdano zbog zaleđa poništava isti, a samo minutu kasnije Zlodi ulazi u vrlo izglednu poziciju no sudac u ključnom trenutku presuđuje prekršaj u napadu. Obje situacije su uzrokovale burne proteste jedne i druge momčadi. U 71. minuti Ovčar prolazi obranu Poleta dolazi na svega nekoliko metara iskosa na Šoića, ali vratar Poleta odlično kroti udarac Ovčara i čuva svoju mrežu. Samo minutu kasnije Sučić još jednom odlično proigrava Zagorca koji bježi obrani Zeline i poentira za nedostižnih 3:0.  Isti igrač koristi u 83. minuti neodlučnost vratara Zeline i svojim trećim pogotkom potvrđuje visoku pobjedu Poleta, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Batarilo postiže počasni pogodak za konačnih 4:1.

MŽNL Središte

POLET – ZELINA 4:1 (2:0)

Buševec, SRC Zvrnik, gledatelja: 100, glavni sudac: Saša Svjantko (Novska), pomoćnici: Tomislav Krznarić i Berislav Repić (Kutina), četvrti sudac: Davor Ješić (Sisak), delegat: Veljko Škrinjarić (Zagreb)

STRIJELCI: 1:0 Zlodi (1), 2:0 Zagorec (40), 3:0 Zagorec (72), 4:0 Zagorec (83), 4:1 Batarilo (90+2)

POLET: Šoić, Stuparić, Tičarić, Pejak, Župetić (od 87. Brajković), Zagorec (od 83. Šafranić), Sučić (od 82. Blažinić), Zlodi (od 75. Petrlin), Sovina, Matušin (od 82. Sokol), Klasnić

Trener: Ivica Burić

ZELINA: Jurić-Bare, Borovčak, Gilanj, Bošnjak, Eterović, Batarilo, Pajač, Posavec, Zmazek (od 65. Zubić), Ovčar, Palčić

Trener: Damir Biškup

Igrač utakmice: Ivan Zagorec