Igor Hajduk sa tri pogotka donio prevagu za Turopoljac

U Kučama je odigrana važna utakmica 1. županijske lige istok između prije dvoboja trečeplasiranog Turopoljca i stepenicu niže Dubrave Vrbovečke a brojni gledatelji sa zanimanjem su osluškivali i događanja u Novom Čiču gdje je u derbiju kola Dinamo Hidrel zarana poveo kontra vodeće Rugvice a 1:0 je na kraju i ostalo. Novočičani su tako preuzeli tron a drugi je Turopoljac i godinama se nije vodio tako zanimljivo nadmetanje vječitih rivala, sportskih prijatelja i susjeda. Početak dvoboja u Kučama ničim nije sugerirao 6:0 pobjedu momčadi trenera Vlade Horvata. Do 18. minute gosti su imali tri velike prigode za pogotke. Već u 2. minuti Erić je izbio sam na vratara domaćih Marija Zagorca i kada se očekivao siguran pogodak, Turopoljčev “portir” reagirao je majstorski i izbacio loptu u korner. Igrala se 15. minuta a gosti su opet izradili lijepu kombinaciju koja je predugo potrajala i nekoliko prigoda za realizaciju otišlo je u nepovrat. Tri minute potom glavom je gađao Dubravin Marko Fulir ali nije bio precizan.

turopoljac-dubrava-25-09-2016-1

I kako to obično biva, u 21. minuti majstor Igor Hajduk krenuo je u dribling, netko od gostiju ga je složio na travu, a odlični arbitar iskusni Dejan Budić najprije je nakon sprinta provjerio da se dogodilo unutar kaznenog prostora i opravdano pokazao na bijelu točku. Za 1:0 zabio je Tomislav Jakovljević. Od toga trenutka započela je Turopoljčeva rapsodija. Već u 24. minuti desno su Šestok i Igor Hajduk (asistent) povaljali gostujuću obranu a Vjeki Lučiću preostalo je samo izbliza glavom poslati loptu u mrežu za 2:0. Kočnice kod domaćih sasvim su izbačene iz uporabe i redale su se lijepe kombinacije, a na svoje je došao i stari majstor Ivo Berković. Nekoliko takozvanih tunela, podvaljivanja suigračima, dva odlična udarca, pogođena vratnica. U 41. minuti bilo je već 3:0. Petar Milatović izveo je korner i na drugoj vratnici u trepavicu pogodio Igora Hajduka, a mreža se opet podigla. Turopoljčev golgeter Hajduk novu majstoriju izveo je u 48. minuti. Ivan Šestok dubinskom ga je poslao u vatru a nakon sprinta i uzimanja koncentracije, vratar Vučinovec nije imao ni grama izgleda osim otići po loptu u vlastitu mrežu. A onda su svi prisutni, a bilo ih je mnogo više no obično, ustali i zapljeskali. Munjevita i duhovita trokut kombinacija išla je od prve u režiji Milatovića, Hajduka i strijelca Lučića za nogometne anale i 5:0. Konačnih 6:0 postigao je, a tko drugi nego Igor Hajduk, nakon driblinga i preciznog udarca, a epitet igrača utakmice osigurao je i prije toga. Gosti su u 37. minute pogodili mrežu ali pomoćni sudac Krunoslav Cvetnić signalizirao je zaleđe.

TUROPOLJAC – DUBRAVA (V) 6:0 (3:0)

KUČE Igralište Turopoljca na Knejama. Igrano u nedjelju 25. rujna 2016. od 16.30. Gledatelja 150. Sudac: Dejan Budić (Vrbovec). Pomoćnici: Tihomir Kocek (Paukovec) i Krunoslav Cvetnić (Sveti Ivan Zelina). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec).

STRIJELCI: 1:0-Jakovljević (21-11m), 2:0-Lučić (25), 3:0-I. Hajduk (41), 4:0-I. Hajduk (48), 5:0-Lučić (58), 6:0-I. Hajduk (82).

TUROPOLJAC: Zagorac, Cavrić (od 59. Avgustinović), T. Novosel, F. Hajduk, Fabijančić (od 72. Bušić), Šestok, MIlatović, T. Jakovljević (od 63. Radilović), I. Berković (od 74. Guduraš), Lučić. I. Hajduk (od 83. Klasnić).
TRENER: Vlado Horvat

DUBRAVA VRBOVEČKA: Vučinovec, Brkljačić (od 59. Besednik), Krivan, Leboš, Crnoja, Stjepanović (od 46. Pejazić), Sever (od 74. Pranjić), M. Fulir, Šurmin, Štefanec, Erić.
TRENER: Dražen Fulir

IGRAČ UTAKMICE: Igor Hajduk