Gorica uvjerljiva u derbiju protiv Dugopolja

Velikogorički drugoligaš u derbiju kola samouvjereno je od samog starta utakmice dao gostima iz Dalmacije do znanja da u Velikoj Gorici nemaju što tražiti. Već u 30. sekundi igre Tatar je uposlen dubinski, a prizemni udarac uspio je ukrotiti vratar gostiju Picak. Dominacija i naleti Milinovićevih bijelih zamalo su urodili plodom u 7. minuti. Lijevo se probio Tatar, a danas raspoložen za igru Serdarušić pucao je tik uz lijevu vratnicu. Dugopolje je kapituliralo u 13. minuti. Napad Gorice prekinut je izbacivanjem lopte u aut ispred zapadne tribine prilikom napada prema južnim vratima. Jančetić je munjevito iz prekida rukom ubacio uz aut liniju dubinski za usprintalog Josipa Serdarušića, ovaj je sustigao loptu i odlično oštro ubacio povratnu na drugu stranu na 18 metara idealno za Olivera Sumića koji je iz punog trka pucao nisko, a nemoćni ulovljen na pogrešnoj nozi vratar Picak uspio je tek dirati loptu koja je završila u mreži za pravovremeno vodstvo Gorice.

gorica-dugopolje-3-0-28-10-2016-foto-nikica-topic-7

Goričani se time nisu zadovoljili tražeći i drugi pogodak. U 17. minuti Prskalo je pokušao plasiranom loptom ali Picak je bio na pravom mjestu. Razigranog Serdarušića bio je pun teren pa je u 22. minuti s lijeva usprintao na prvu i ubačaj mladog Marka Muhara glavom proslijedio zamalo iznad grede ukopanog Picaka. Dviie minute kasnije bilo 2:0. Nakon kornera gostiju odbijenu loptu pokupio je gostujući Kopf i opasno pucao ali samo u blok. Novi odbijanac si je u for dao neumorni Serdarušić i potegnuo brzu kontru do 20 metara od vratiju gostiju i onda lijevo majstorski izbacio Benjamina Tatara. Prvi snažan udarac Tataru je blokirao Glavaš, lopta se odbila sasvim ukoso ali uporni Benjamin iz gotovo mrtvog kuta vrlo precizno pogodio je suprotnu malu mrežicu za gromoglasni pljesak prisutnih.

gorica-dugopolje-3-0-28-10-2016-foto-nikica-topic-6

U 32. minuti vratar gostiju Dominik Picak spriječio je potpuni potop u igri solidnog Dugopolja. Kombinaciju s desna trokutima su munjevito režirali odlični i neuništivi Hrvoje Jančetić, agilni Postonjski i talentirani Muhar da bi na kraju precizan lob udarac Jančetića, možda i ubačaj asistenciju, Picak krajnim naporom i visokim mačjim skokom zaustavio. Iz vrlo sadržajnog prvog poluvremena treba još izdvojiti pokušaj Tatara zamalo uz desnu vratnicu (33. min.) i lob udarac glavom Prskala koji je vratar gostiju vrhovima prstiju prebacio iznad grede u korner. U vrlo zanimljivoj situaciji u 35. minuti inteligenciju je pokazao vrlo dobri arbitar Dario Kulušić iz Šibenika. U jednoj velikoj gužvi u kaznenom prostoru Gorice vidio je igranje rukom i pokazao na 11 metara. Na intervenciju domaćih, Kulušić se nije brzopleto inatio već je potražio viđenje pomoćnika Nevena Gulina i onda ispravno dosudio igranje rukom napadača gostiju.

gorica-dugopolje-3-0-28-10-2016-foto-nikica-topic-5

Gorica je i u nastavak krenula prigodom međutim Tatarov udarac amortizirao je Picak. Nakon toga, Dugopolje je igrom i inicijativom dominiralo 15-tak minuta ali bez konkretnije završnice. Iz kontre opasno je bilo pred vratima Dugopolja u 70. minuti nakon ubačaja Jančetića, a prvu pravu priliku propustili su iskoristiti gosti u 72. minuti kada je Kahlina hrabrim istrčavanjem zaustavio Jafarova kojem je lijepo asistirao Sačer. I Plum je bio nezgodan za Goricu u 76. minuti, a onda u 80. minuti bilo je 3:0. Postonjski je s lijeve strane ubacio slobodnjak, bilo je malo glavometa u gostujućem kaznenom prostoru da bi Pejić također glavom uposlio Marija Marinu koji je izbliza prisebno loptu produžio u mrežu. U 89. minuti Kahlina je paradom spriječio počasni pogodak Dugopolja izbacivši odličan udarac Sačera u korner. Zaključak, svi koji su došli na stadion Gorice a domaći su im pri srcu, nisu požalili. Utakmicu je direktno prenosila HNTV.

II HNL 13. kolo

GORICA – DUGOPOLJE 3:0 (2:0)

VELIKA GORICA Gradski stadion. Igrano 28.10.2016. od 15 sati. Gledatelja 300. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Ivica Radošević (Gospić) i Neven Gulin (Šibenik). Četvrti sudac: Josip Dugandžić (Komin). Delegat: Žarko Čanađija (Bjelovar). Kontrolor suđenja: Dušan Kukić (Sisak).

STRIJELCI: 1:0-Sumić (13), 2:0-Tatar (24), 3:0-Marina (80).

GORICA (4-2-3-1): Kahlina-Jančetić, Smoljo, Babok, Sumić-Postonjski, Marina-Muhar (od 55. Maloku), Serdarušić (od 81. Španja), Tatar-Prskalo (od 64. Pejić).
TRENER: Damir Milinović

DUGOPOLJE (4-2-3-1): Picak-Fadić, Glavaš, Peričić, Batinić (od 62. Jafarov)-Plum, Balić-Peireli (od 81. Ferić), Kopf (ood 85. Anković), Tomašević-Sačer.
TRENER: Miroslav Bojko

ŽUTI KARTONI: Batinić (32), Plum (50), Jančetić (61), Španja (90).
IGRAČ UTAKMICE: Josip Serdarušić.