Lukavec se prošetao kroz Mičevec

Susret Klasa i Lukavca okončan je (ne)očekivanom pobjedom posljednjeg na ljestvici, koji s tom pobjedom započinje svoju ”misiju spasa”. Konačni rezultat nije izazvao posebne emocije ni na jednoj strani, kod Mičevčana nije bilo zamijetiti bilo kakvo razočarenje, a gosti su uspjeh primili kao normalnu stvar.

Domaći su do polovice prvog poluvremena propustili tri vrlo izgledne prigode, dva puta odlično je intervenirao vratar Pavišić izbacujući loptu u korner (18. i 21.), a u 25. Bedeković je pogodio gredu. Lukavec dolazi u vodstvo neposredno pred odlazak na odmor kada Kozina upošljava Augustića koji prelazi apatičnog Slavujevića i s loptom se ušetava u vrata.

U drugom poluvremenu gosti povisuju prednost na dva razlike zaslugom Marka Grdenića koji koristi dezorijentaciju domaćeg vratara (djelovao je posve uspavano) i pogađa praznu mrežu. Do kraja utakmice sve se odigravalo u ležernom tonu, bez prekršaja i bilo kakvih prosvjeda. Nije bilo niti uobičajenog (nogometnog) prostačenja, igrači su na taj način pokazali respekt prema mladoj sutkinji Manueli Krušlin.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 19. kolo
NK Klas – NK Lukavec 0:2 (0:1)
Mičevec. Igralište Klasa. Gledatelja 100. Subota, 11.03.2017., 15 sati. Sutkinja: Manuela Krušlin (Ključ Brdovečki). Pomoćnici: Marko Matijašec i Igor Kušer (oba Zaprešić). Delegat: Tomislav Jurić (Nova Kapela). Strijelci: 0:1 – Augustić (43), 0:2 – M. Grdenić (59).

KLAS: Slavujević, Devedžić, Kundih, Marinčević, J. Tadić, F. Bedeković, J. Celčić, Gusak (od 65. Beširević), M. Celčić, Bubalo (od 46. S.Tadić), Mihalj (od 46. Komljenović. Trener: Igor Barukčić.

LUKAVEC: Pavišić, Marko Grdenić, Maslać (od 46. Ivić), Bartolović (od 80. Hajduk), Augustić (od 83. Aluga), L. Borković (od 68. Drk), Janus (od 27. I. Hladni), Kozina, Marijan Grdenić, V. Borković, L. Hladni. Trener: Ivica Senzen.