Promašeni ziceri i samo bod za Goricu II u derbiju kola

Gorica II je propustila prigodu da se pobjedom približi jučerašnjem suparniku na jedan bod i ostane u ozbiljnoj igri za naslov. Prorijeđeni sastav domaćih nije se uspio posve nametnuti iskusnoj postavi Jamnice, ali je ipak u nekoliko navrata bio opasan po vrata Josipa Braje.

Gosti su pojačanim veznim redom uspijevali održati ravnotežu do 35. minute kada je Ivan Prskalo u prodoru nadomak vrata srušen. Prvoligaški sudac Igor Pajač nije dvojio ni sekunde, pokazao je na bijelu točku. Igrači Jamnice su, reda radi, malo prosvjedovali, ali to nije smetalo Antu Radoša da kazneni udarac pretvori u vodstvo domaće momčadi. Ubrzo iza toga Josip Lučić promašuje zicer kada s desetak metara zamalo promašuje nepokrivena vrata.

Lučić je i u prvoj minuti drugog poluvremena imao sličnu situaciju i opet je lopta uz samu vratnicu završila u golautu. Najveću šansu utakmice u 48. minuti nije iskoristio Prskalo kada je ubačaj s lijeve strane s peterca posred vrata poslao pod gredu za refleksnu obranu vratara Jamnice. U vrlo izglednoj situaciji u 52. minuti Petar Banović nije bio dovoljno odlučan i gosti su se spasili izbacujući loptu u korner. Kazna za velike promašaje stigla je domaće u 55. minuti kada je Ivica Vračević za izjednačenje realizirao kazneni udarac dosuđen zbog igranja rukom. Do kraja susreta Gorica II nije konkretizirala napade po bokovima, gosti su prijetili kontranapadima, a Vračević je u 82. minuti iz prekida s 35m silovito šutirao za obranu Mattea Kamenjaševića.

Gledatelji su utakmicu pratili sa novoizgrađenih tribina kapaciteta 300 sjedećih mjesta.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 23. kolo

HNK Gorica II – NK Jamnica 1:1 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (umjetna trava). Gledatelja 80. Nedjelja, 09.04.2017., 16:30 sati. Sudac: Igor Pajač (Zelina). Pomoćnici: Tihomir Kocek (Sveti Ivan Zelina) i Kristijan Kršak (Donja Zelina). Delegat: Matija Dukić (Zaprešić). Strijelci: 1:0 – Radoš (35-11m), 1:1 – Vračević (55-11m).

GORICA II: Kamenjašević, Rajić, Čurek (od 90. Šoštarec), Krsnik, Radoš, Božić, Matić, Povoljnjak (od 70. Tadić), Prskalo, Lučić (od 61. Roginić), Banović. Trener: Perica Vidak.

JAMNICA: Braje, Grčević, Zelenika (od 76. Čefko), Mihalić, Tuka, Peršin, Vračević, Skorin, Čačković (od 65. Vidak), Britvec, Gusković. Trener: Siniša Mioković.