Pobjeda Turopoljca boljom igrom u drugom poluvremenu

Odgođenu utakmicu iz 28. kola Turopoljac je protiv Dinamo Hidrela riješio u svoju korist boljom igrom u drugom poluvremenu. U prvom dijelu momčad iz Novog Čiča bolje je izgledala na terenu zahvaljujući svom veznom redu (Đuksi, Rus, Pudić), koji je igrao brže i konkretnije od domaćih vezista. Ipak, prvu veliku prigodu imali su Kučani u 6. minuti kada je I. Hajduk pobjegao pratnji i s desetak metara pogodio vratnicu. Vratar Zagorac spasio je domaće u 10. minuti obranivši udarac Rusa, a u 15. minuti dva puta je sjajno reagirao zaustavljajući šut Đuksija i poluvisoki pokušaj Novosela iz blizine. Priliku za vodstvo Kučani ne koriste u 37. minuti kada Jakovljević iskosa s desetak metara prebacuje prazna vrata.

Nakon odmora ulaskom Milatovića i Nikolića momčad domaćih diktira događanja na terenu i već u 49. dolazi u vodstvo. Milatović je na desnoj strani uposlio I. Hajduka, slijedi brzi prodor i ubačaj, a Lučić uklizava i unosi loptu u mrežu. Zagorac u 68. opet spašava domaćina obranivši udarac Pudića, odbijanac Kučan tuče u bliži kut za sjajnu obranu vratara domaćih. Turopoljac u 70. udvostručuje prednost novim pogotkom Lučića koji iz blizine pogađa bliži kut nakon prodora I. Hajduka i obrane Sabolića. Minutu kasnije ubačaj iz kuta za goste, udarac glavom s peterca refleksno odbija odlični Zagorac i rezultat ostaje nepromijenjen.

Utakmica je odigrana s ‘nekompletnom postavom’ službenih osoba, jer nisu bili nazočni delegat i fizioterapeut. Srećom, radilo se samo o utakmici za prestiž, nije bilo žestokih duela niti spornih situacija.

1.ŽNL skupina Istok – 28. kolo

NK Turopoljac – NK Dinamo Hidrel 2:0 (0:0)

Kuče. Igralište SRC Kuče. Gledatelja 70. Srijeda, 07.06.2017., 18 sati. Sudac: Ivan Antunović.  Pomoćnici: Željko Dolibašić i Petar Jerbić (svi Velika Gorica). Delegat: -. Strijelci: 1:0 – Lučić (49), 2:0 – Lučić (70).

TUROPOLJAC: Mario Zagorac, Ante Cavrić (od 46. Petar Nikolić), Tomislav Jakovljević (cap.), Andreas Šejić (od 77. Nikola Šanović), Ivan Šestok, Danko Čunčić (od 46. Petar Milatović), Filip Hajduk, Matija Fabijančić (od 85. Stjepan Rak), Igor Hajduk, Branislav Bušić, Vjekoslav Lučić. Trener: -.

DINAMO HIDREL: Alen Sabolić, Saša Sabljak, Vedran Novosel, Miro Milanšćak (od 77. Mateo Milković), Marko Rus (od 57. Kučan), Amel Pudić, Filip Đuksi (cap.), Luka Blažević (od 35. Marko Šantek), Petar Godinić, Domagoj Gmižić (od 69. Tomislav Lucić), Ivan Balenović. Trener: Željko Zagorac.