Gorički maratonci sudjelovali na 22. Međunarodnoj žumberačkoj utrci

Članovi Maraton kluba Velika Gorica jučer su sudjelovali na 22. Međunarodnoj žumberačkoj utrci. Stazom dugom 15 kilometara, od mjesta Draganići do Sošica trčali su i muške i ženske goričke ekipe.

Najbolje plasirana trkačica je Maja Jurišić Bellotti kojoj je ovo bila prva službena utka za Klub. S vremenom 1:15:06 završila na 12. mjestu te joj je za dlaku izmakla medalja u kategoriji ŽS, gdje je završila na 4. mjestu. Odmah nakon Maje u cilj ulazi i Jasminka Zvonar s vremenom 1:16:36 te zauzima ukupno 13. mjesto i 2. mjesto u kategoriji Ž45. Treća predstavnica Maraton kluba Velika Gorica Renata Horvatek zauzela je 20. mjesto ukupno te zlatnu medalju u kategoriji Ž50 s vremenom 1:24:10.

Mušku su ekipu činili Marko Čaić, Mladen Tisaj i Bruno Škrinjarić. Prvi u cilj ulazi Bruno s vremenom 1:01:59 te zauzima 12. mjesto ukupno i 4. mjesto u kategoriji MS. Nakon njega, na ukupno 17. mjestu, u cilj ulazi i Marko s vremenom 1:05:40, što mu je bilo dovoljno za odličje zlatnog sjaja u kategoriji MU22. Nakon Marka, u cilj ulazi i Mladen s vremenom 1:06:05 te zauzima 21. mjesto ukupno te 5. mjesto u kategoriji M45.