FOTO Druga pobjeda rukometaša Gorice i vodeća pozicija

Rukometaši Gorice očekivano su osvojili bodove protiv Poreča koji je samo u prvih 30 minuta ravnopravno parirao domaćem sastavu. U prvom poluvremenu bilo je to uglavnom izjednačeno nadmetanje, gosti su stizali prednost domaćina i čak su imali kratkotrajno vodstvo (8:9). Na odmor su suparnici otišli poravnati (13:13), Poreč je promašio napad za novo vodstvo.

Goričani su do polovice drugog poluvremena silovitom napadima i kontranapadima te zahvaljujući sjajnim obranama Tomislava Sladoljeva napravili seriju 10:3 i otišli na nedostižnih 23:16 (44’27”). U posljednjoj četvrtini utakmice momčad domaćina je rutinirano sačuvala visoku prednost za drugu prvenstvenu pobjedu. Bila je to još jedna odlična predstava goričkih rukometaša i poruka ostalim ligaškim momčadima da ne računaju na bodove na velikogoričkom parketu.

Gorica je zahvaljujući boljoj golrazlici nakon 3. kola vodeća na ljestvici sa 6 bodova, koliko imaju Karlovac, Varaždin i Poreč.

Premijer liga – 03. kolo

HRK Gorica – RK Poreč 28:22 (13:13)

Velika Gorica. Dvorana srednjih škola. Gledatelja 150. Nedjelja, 08.10.2017., 18 sati. Suci: Ivica Botičan i Dario Rupčić (oba iz Rijeke). Nadzornik: Zdravko Golub (Čakovec).

GORICA: Sladoljev (12+1 ), Lončar, Čurek, Ceković 2, Marjanović 4, Laljek 6(2), Matić 4, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 2, Čavar 10(3), Žarković, Goršeta, Horvačić, Barišić. Trener: Hrvoje Pekera.

POREČ: Car (9+1), Popović, Mataija 8, Thoss 1, Štifanić, Perić 2, Mofardin 1, Petrov, Žagar, Filipović 4, Ventin, Rađaković 3, Gavranović 2, Pribetić 1. Trener: Dinko Đanković.

Sedmerci: Gorica 5(5), Poreč 1(0). Isključenja: Gorica 8 minuta, Poreč 6 minuta.