FOTO Dvostruka titula u košarci za Gimnaziju

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava srednjih škola u košarci za mladiće u organizaciji Srednje strukovne škole (Tonči Miočić, prof.) održano je danas u dvorani Srednjih škola. Utakmice su igrane u trajanju 4×7 minuta, a sve ih je sudio Fran Ehman. Semaforom je upravljao Luka Kelihar, a zapisničar je bio Ante Jukić odnosno Petar Smolnik. Pobijedili su gimnazijalci i tako ponovili jučerašnju pobjedu gimnazijalki te obranili naslov najboljih iz prošle školske godine. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama.

ŠSD GVG i ŠSD Velgor bili su osjetno kvalitetniji od druge dvije momčadi i poslije prvih utakmica bilo je jasno da će njihov međusobni susret odlučiti o najboljem ŠSD-u u gradu. Igru Velgora vodio je i najčešće poentirao Patrik Trefil (učenik 1.a razreda), a kod GVG-a lopta je bila uglavnom u rukama trojice: Josipa Ivankovića (3.a), Maria Lacića (1.c) i Frane Milolože (1.b). U završnicu su strukovnjaci ušli s prednošću, ali gimnazijalci su uspjeli u posljednjoj minuti izjednačiti i imali su posljednji napad za pobjedu. Lopta je pogodila obruč i odigran je produžetak od 3 minute. Umoran od vlastite simultanke Trefil u dodatnim minutama nije više mogao ništa pogoditi, a njegova vjerna sjenka iz posljednje četvrtine Lacić, koncentriran i mirne ruke, sigurno je realizirao 4 slobodna bacanja za pobjedu.

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće

Rezultati, redoslijed, sastav pobjednika

Rezultati: ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina) –  ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola) 14:57, ŠSD GVG (Gimnazija) – ŠSD Bumbar (Ekonomska škola) 54:22, ŠSD Velgor – ŠSD Bumbar – 28:11, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD GVG 20:40, ŠSD GVG – ŠSD Velgor 39:39, 45:39 – produžetak, ŠSD Bumbar – ŠSD Zrakoplovac 30:13.

Redoslijed: 1. ŠSD GVG 6 (3 3 0 139:81), 2. ŠSD Velgor 5 (3 2 1 124:70), 3. ŠSD Bumbar 4 (3 1 2 63:95), 4. ŠSD Zrakoplovac 3 (3 0 3 47:127).

ŠSD GVG: Josip Ivanković, Mario Lacić, Frano Miloloža, Jerko Vujević, Josip Filipović, Filip Barišić, Tin Getz, Ante Gabelica, Antonio Solić, Marko Šošić, Marko Crnjak, Borna Krkač. Voditeljica: Monika Kelava, prof.