Vodeća Opatija neokrznuta kroz Kurilovec

Mirnija i koncentriranija momčad Opatije neokrznuta je prošla Kurilovec i sačuvala vodeću poziciju. Domaći su krenuli dobro i već u 3. minuti lijevo je zatitrao nepredvidivi dribler Kristijan Brčić koji je nakon minijature okrenuo stranu i dugom preciznom loptom pronašao Ivana Horvata a ovaj se lijepo oslobodio pratnje i pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta zakoprcala u mreži za 1:0. U 13. minuti gosti su izjednačili nakon što sutkinja Sabina Bolić nije registrirala jedan prekršaj na domaćem igraču a Viktor Svetić lobom prebacio nepotrebno izašlog vratara Kranjčeca koji je uspio tek vršcima prstiju spustiti loptu u svoju mrežu.

Novi šok za Kurilovec u 29. minuti kada je sutkinja pokazala na 11 metara za goste jer je vidjela prekršaj kojeg većina prisutnih nije primijetila. Iz kaznenog udarca Aleksandar Šolić bio je neumoljiv i prevario Kranjčeca za 1:2. Prije samog odlaska na odmor još dva lijepa pogotka. U 41. minuti Šoljić je dubinski izbacio Toni Rudana pred Kranjčeca kojem se mreža opet tresla i bilo je 1:3. U 45. Brčić je majstorski pucao slobodnjak sa 17 metara i Messijevski finom rezanom loptom pogodio neobranjivo za 2:3.

U nastavku Kurilovec je krenuo napadački ali Čunčić je glavom pucao pored vratnice izvana (48), Horvatu opravdano nije priznat pogodak zbog zaleđa (61), udarac Džaje skinuo je vratar Opatije Borna Magaš (62) a zicer Horvatu nakon novog prodora Brčića opet je čudesno nogom obranio gostujući čuvar mreže. Nakon svega toga, gosti su u 71. izradili brzu kontru koja je načas prekinuta ali lopta je došla do Antonija Pejanovića a ovaj iskosa lijevo pogađa suprotni kut nemoćnog Kranjčeca za konačnih 2:4.

KURILOVEC 2
OPATIJA 4
VELIKA GORICA SRC Udarnik. Gledatelja 150. Sutkinja: Sabina Bolić 5,5. Pomoćnice: Petravić i Pejić (sve iz Zagreba).

STRIJELCI: 1:0-Horvat (3), 1:1-Svetić (13), 1:2-Šolić (29-11m), 1:3-Rudan (41), 2:3-Brčić (45), 2:4-Pejanović (71).

KURILOVEC: Kranjčec 5,5. Grdenić 5,5 (od 77. Čurek-), Ladović 5,5, Čunčić 6, I. Čolić 5,5 (od 77. Šarić-), Povoljnjak 5,5 (od 67. Hodak-), Horvat 6,5, Kovačić 6, Džaja 6,5, Brčić 7,5, Brajko 5,5.
TRENER: Damir Biškup 6

OPATIJA: Magaš 7, Jukičić 6, Cvetković 7, Vlatković 6,5, Bae 6, Ugrina 6,5, Kovačević 6,5, Pejanović 7, Svetić 6,5 (od 49. Matovina 6), Rudan 7 (od 72. Bogolin-), Šolić 7,5 (od 88. Bradfield-).
TRENER: Zoran Bogolin 7

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Šolić