Polet pobjedom protiv Karlovca nastavlja grčevitu borbu za opstanak

06.05.2018. SRC Zvrnik – IV HNL središte, 25. kolo, Polet-Karlovac 1919. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Polet je nastavio sa odličnim učinkom ovog proljeća na svom Zvrniku, ovaj puta pao je Karlovac protiv kojeg su domaći igrači u dva navrata anulirali vodstvo gostiju. Karlovčani su poveli vrlo rano, već u 6. minuti gostujući napadač Mamić najbolje se snašao u domaćem šesnaestercu pogodivši nisko u desni kut domaćih vrata.

Buđenje Poleta uslijedilo je tek što je počela druga dionica dvoboja, kapetan domaćih Sučić iskosa sa desne strane “eurogolom” je skinuo paučinu sa spoja stative i prečke suprotnog kuta golmana gostiju. Desetak minuta kasnije gosti preko Šalića po drugi puta dolaze u prednost kada je sa vrha ivice kaznenog prostora pogodio suprotan kut.

U zadnjih petnaestak minuta utakmice uslijedio je veliki preokret. Za poravnanje nakon ubačaja Sučića sa desne strane glavom je u mrežu gostiju pogodio Skrbin. Četiri minute kasnije obrana Karlovčana je prebačena dugom loptom na koju istrčava najbolji Poletov strijelac Zlodi te majstorski prebacuje istrčalog golmana gostiju Demirovića za 3:2. U sudačkoj nadoknadi golman Karlovca u kaznenom prostoru ruši domaćeg igrača Grgića, iz bijele točke kapetan Sučić loptu šalje u lijevi, a golmana Demirovića u desni kut. Vrijednom pobjedom momčad Poleta učinila je korak više prema ostanku, napustili su predposljednje mjesto koje su prepustili Savskom Marofu.

POLET (B) – KARLOVAC 1919 4:2

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 50.
Sudac: Roksa (Farkašić). Pomoćnici: Perković i Perić (oba iz Siska).

STRIJELCI: 0:1 – Mamić (6), 1:1 – Sučić (48), 1:2 – Šalić (57), 2:2 – Skrbin (74), 3:2 – Zlodi (78), 4:2 – Sučić (90 – 11 m).

POLET (B): Bradić, Baćan, Skrbin, Božurić (od 46. Blažinić), Sučić, Šoić (od 57. Šafranić), Grgić, Ban, Šegota, Horkaš, Zlodi. TRENER: Joso Milunić.

KARLOVAC 1919: Demirović, Jaković, Magdić, Mićunović, Štefančić, Popovački, Pausić, Šalić, Marinić, Mamić, Šprajcer (od 75. Turković). TRENER: Sanjin Lucijanić.

CRVENI KARTONI: Magdić (90 – drugi žuti karton), Skrbin (90 – drugi žuti karton).