FOTO Vatrogasac pobjedom napustio posljednje mjesto

Vatrogasac i Meštrica su odigrali dobru utakmicu u kojoj nije bilo izrazito povišenih tenzija, iako su obje momčadi u zoni ispadanja. Gosti su bili oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca (I. Mihalinčić, Lipovac, Matek), a domaćin je imao skoro sve igrače na dispoziciji osim vratara. Mrežu domaćina čuvao je Grabović, momak koji je u Vatrogascu dosad igrao na svim mogućim pozicijama.

Momčad domaćina došla je u vodstvo ranim pogotkom Muhića koji se rado s pozicije braniča pridodaje napadačkoj formaciji. Početkom drugog poluvremena s dva pogotka u samo 4 minute Novak je faktično prelomio susret u korist svoje momčadi. Požega je udarcem iz daljine iznenadio Grabovića i smanjio na 3:1 u periodu dobre igre gostiju iz Gornje Lomnice. Prednost domaćih na tri razlike vratio je efektnim pogotkom Barišić udarcem iz trka s dvadesetak metara. Vatrogasac se pobjedom pomakao s posljednjeg 16. mjesta i sada je 14., a Meštrica je sada na začelju (16.mjesto).

1.županijska nogometna liga – skupina Istok, 24. kolo

NK Vatrogasac – NK Meštrica 4:1 (1:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 70. Nedjelja, 06.05.2018., 17 sati. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Pomoćnici: Marko Kovač (Velika Mlaka) i Admir Hasanović (Velika Gorica). Delegat: Milorad Krnetić (Čista Mlaka). Strijelci: 1:0 – Muhić (4), 2:0 – Novak (47), 3:0 – Novak (51), 3:1 – Požega (62), 4:1 – Barišić (70).

VATROGASAC: Grabović, Krstanović (od 60. Šošić), Čumpek, Čavar, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 74. Fabečić), Sambol (od 55. Lucin), Ivkić (od 74. Grilec), Barišić, Kadoić (od 68. Lihtar). Trener: Nino Matković.

Meštrica: Terzić, Cundeković, Vuković, Savanović, G. Mihalinčić (cap.), Gale, M. Šimunović, Sigur, I. Šimunović, Brkić (od 22. Antunović), Požega. Trener: Matija Šimunović.