FOTO Gorica preuzela vodstvo i zadržala 6 bodova prednosti

Gorica je pobjedom protiv Dugopolja zadržala 6 bodova prednosti ispred Varaždina prije posljednja dva kola i zasjela na prvo mjesto ispred Dinama II koji je izgubio od Sesveta (0:2). Goričane od prvoligaškog statusa sada razdvaja samo teorija, ali samo do nedjeljnog susreta doma protiv Šibenika.

Susret protiv momčadi iz Dugopolja bio je za Goričane očekivano zahtjevan, jer su se gosti, rasterećeni pritiska oko plasmana, došli nadigravati. Domaći su od početka krenuli agresivno i lako su dolazili do zone udarca, ali nije bilo preciznosti da se bolja igra materijalizira, pogotovo vrlo dobre šanse u 10. (Zenko) i 17. minuti (Astafei). Gosti su uzvraćali brzim kontranapadima i u 24. minuti došli u vodstvo nakon ubačaja s desne strane i dva vezana fulanja domaće obrane. Ivan Prtajin je primirio loptu i onda je dijagonalom pospremio u donji kut za veliku radost suigrača.

Gorica je izjednačila brzim prodorom kroz sredinu, Dinko Matošević je izbio pred istrčalog vratara i pored njega asistirao Adrianu Zenku koji je mirno pogodio prazna vrata. Minutu prije odlaska na odmor gosti su opasno zaprijetili kada je odličnu akciju Roko Nakić okončao plasiranim udarcem zamalo pored spoja grede i vratnice.

Do sredine drugog poluvremena redali su se napadi Gorice i opet domaći nisu uspijevali realizirati svoju nadmoć. U 70. oštar udarac Henrika Ojamae paradom je zaustavio Nikša Butara, a u 79. gosti su propustili vrlo izglednu prigodu. Pritisak domaćih konačno je urodio plodom u 81. kada je Believe Atiemwen u kaznenom prostoru pucao iz okreta, a odbijanac je Michal Maslowski poslao ispod vratara u mrežu za pobjedonosnih 2:1.

Druga hrvatska nogometna liga – 31. kolo

HNK Gorica – NK Dugopolje 2:1 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 450. Srijeda, 09.05.2018., 17 sati. Sudac: Ante Čuljak. Pomoćnici: Luka Pušić i Anto Marić (svi Zagreb). 4. sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak). Delegat: Damir Špoljar (Varaždin). Strijelci: 0:1 – Prtajin (24), 1:1 – Zenko (30), 2:1 – Maslowski (81).

GORICA: Kahlina, Čagalj, Matošević (od 62. Dvorneković), Jančetić (cap.), Ojamaa (od 85. Žutić), Ljubisavljević, Zenko (od 55. Atiemwen), Astafei, Maslowski, Marina, Špičić. Trener: Ivan Prelec.

DUGOPOLJE: Butara, Nakić, Bosančić, Milićević (od 57. Radovanović), Baima (od 85. Turković), Radošević, Balić (cap.), Maglica, Prtajin, Kušeta, Jurić. Trener: Miroslav Bojko.

Redoslijed: 1. Gorica 61 (31 18 7 6 43:27), 2. Dinamo II 58 (31 17 7 7 42:23), 3. Varaždin 55 (31 16 7 8 43:32), 4. Sesvete 51 (31 15 6 10 42:34), …